Pozvánka na finále Super Rugby

29.6.2015

Jak fanoušek ragby sledující dění na jižní polokouli dobře ví, do letošního finále Super Rugby postoupily dva novozélandské celky - Hurricanes a Highlanders.

V následujícím příspěvku se budeme věnovat pozvánce na toto vyvrcholení stále nejprestižnější klubové soutěže světa.

  Zoom gallery

 

V kontextu celé sezóny můžeme s čistým svědomím konstatovat, že do finále postoupily oba celky zcela zaslouženě.

Pokud jde o Hurricanes, jejich tým prozatím zažívá snovou sezónu. Do týmu se před tímto ročníkem soutěže vrátil Ma´a Nonu a opět tak vytvořil perfektní duo s Conradem Smithem ve středu hřiště.

Zoom gallery

Ovšem skvěle šlape celý tým, ať už rojníci nebo útočníci. V perfektním světle se letos představují zejména druhořadník James Broadhurst, křídelník Nehe Milner-Skudder (oba po zásluze poprvé jmenování do týmu All Blacks), dále pak mlýnovka TJ Perenara, nadějný rváček Ardie Savea a tradičně i jeho bratr na křídle - Julian Savea a "útokovka" Beauden Barrett.

Hurricanes letos v základní části vyhráli neuvěřitelných čtrnáct utkání a prohráli pouze dvakrát - s Waratahs a s Crusaders.

V semifinále si pak ´Canes poradili vcelku s přehledem s nebezpečnými Brumbies.

Hurricanes si finále zahrají podruhé v historii - v roce 2006 v Christchurch v mlhavém počasí podlehli tamním Crusaders.


Ale i celek z Dunedinu - Highlanders zažívá doposud sezónu z říše snů. Perfektní parta kolem zadáka Bena Smithe a v současnosti nejlepší "mlýnovky" světa Aarona Smithe vyhrála v základní části jedenáct utkání a na čtvrtém místě skončila pouze kvůli konferenčnímu klíči k postupu do play-off.

  Zoom gallery

Highlanders mají v současné době nejnebezpečnější křídelníky v soutěži - Waisake Naholo položil již dvanáct pětek (premiérová nominace do černého dresu ho nemohla minout) a Patrick Osborne přidal dalších osm pětek. Ve výbornou "útokovku" roste i Lima Sopoaga, kterému "ve schránce" přistála rovněž poprvé pozvánka k All Blacks.

A centr Malakai Fekitoa? Toho by chtěl na hřišti potkat jen málokterý soupeř...

Highlanders ve čtvrtfinále přehráli Chiefs, v semifinále po heroickém výkonu Waratahs a finále si zahrají podruhé v historii - v roce 1999 doma v Dunedinu prohráli s Crusaders.


Hurricanes vyhráli oba vzájemné zápasy v této sezóně a do utkání vstupují v roli favoritů, nicméně Highlanders v otěch dvou utkáních nechali odpočívat své All Blacks (ve druhém dokonce všechny) a proto jsou oba výsledky lehce neobjektivní.

Buď jak buď, ať už titul oslaví Hurricanes nebo Highlanders, bude to pro ten který tým titul premiérový.

Myslím, že se v sobotu ráno máme opravdu na co těšit, přeji nám všem krásný sportovní zážitek.


Finále Super Rugby 2015

Hurricanes vs. Highlanders

Kde: Westpac Stadium, Wellington
Kdy: sobota 4. července 2015, 19:35 tamního, 9:35 českého času.

 

Ondřej Bulíček, ragby.cz

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Pozvánka na finále Super Rugby

právě se děje

soutěže

 načítám...