Povede Austrálii trenér Waratahs McKenzie?

5.12.2005 Wallabies nemají trenéra

Trenér Austrálie, Ewen McKenzie prohlásil, že v další sezóně zůstane raději hlavním trenérem NSW Waratahs v soutěži Super14, navzdory spekulacím o jeho možném převzetí národního týmu Austrálie. Tohoto muže měli možnost čeští příznivci ragby vidět při utkání NSW Waratahs v rámci jejich evropské turné v létě, kdy se utkali s národním týmem České Republiky.

Někdejší pilíř australského národního mužstva je mistrem světa z roku 1991 a ve finále tohoto světového poháru dokonce pokládal jedinou pětku zápasu.

Dosavadní trenér Eddie Jones byl odvolán Australskou ragbyovou unií a jako jeden z jeho asistentů, McKenzie vede seznam kandidátů na post příštího trenéra Wallabies.

McKenzie říká, že je připraven pro Super 14 trénovat NSW Waratahs, ale nevidí důvod, pokud by byl úspěšným kandidátem, aby se hned po skončení soutěže nepřipojil jako hlavní trenér k národnímu týmu.

Navzdory poměrně krátké trenérské kariéře, McKenzie přímo zazářil svými výsledky s Brumbies a Waratahs nakonec dostal až do finále Super12.

Vskutku, McKenziemu se podařilo přeměnit Waratahs ve vážného kandidáta na vítězství v soutěži a říká, že je připraven totéž udělat pro národní tým.

Nedávno vyhozený a rozhněvaný trenér Eddie Jones k tomu řekl, že jako svého nástupce vidí Davida Nuciforu, který byl nedávno jmenován asistentem týmu Auclkand Blues pro nadcházející sezonu Super14.

Jonesovi byla zrušena smlouva, která měla platit až do konce roku 2007. Bylo to v důsledku špatných výsledků Australanů na podzimním turné, kde dokázali zvítězit pouze nad Irskem. Věří, že to bude právě Nucifora, který jej nahradí v čele národního týmu.

Stejně tak si myslí, že Georgie Gregan, který také čelil velké vlně kritiky, by měl zůstat kapitánem národního týmu a kritizuje ARU kvůli neadekvátnímu hodnocení turné. Po porážce s Anglií věděl, že jako trenér u Australanů skončí. Dodává ještě, že očekával po čtyřech letech trénování národního týmu očekával, že si s ním vedení unie sedne a pohovoří, dovolí mu přednést také jeho pohled na věc.

Nic takového se ale nestalo. "Oni docela jasně naznačili, že je nezajímá vývoj týmu, jen a jen výsledky, takže by asi měli jmenovat trenérem toho, kdo má prostě nejvyšší procento výher v utkáních, kdy svůj tým vedl, " řekl Jones.

Komentář R@ze: Zajímavá je analogie jednání unie s trenérem, který v střednědobém hledisku byl považován za jednoho z těch nejúspěšnějších. Ještě po finále domácího světového poháru 2003 se zdála jeho pozice jistá. Je vidět, že naše unie se zřejmě učí u vyspělých ragbyových velmocí a chce následovat jejich příkladu :-).

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Povede Austrálii trenér Waratahs McKenzie?

právě se děje

soutěže

 načítám...