Portugalsko šokovalo v Bukurešti Rumunsko

22.3.2009 ME Divize A

V sobotu 21. března se odehrály další utkání ME Divize A. V Bukurešti všechny překvapilo Portugalsko, které porazilo o jediný bod Rumunsko. Na neutrální půdě v Mariupolu na Ukrajině prohrálo poprvé Rusko, to nestačilo na rozjetou Gruzii.

ME Divize 2A

• Rumunsko - Portugalsko 21:22 (15:6)

Domácí nezačali špatně a hned v úvodu položili pětku. To Portugalsko rozhodně nezaskočilo a díky chybám soupeře se dotáhlo trestnými kopy na 7:6.

Rumunsko se snažilo udržet vysoké tempo roje, které neustále narušovalo obranu Portugalska. To se v počátku dařilo a tak domácí začali navyšovat svůj náskok. Do poločasu, ještě proměnili trestný kop a položili jednu pětku 15:6.

Po přestávce se obraz hry nezměnil, rumunský roj neustále narušoval portugalskou defenzivu a přišly další body. romania_portugal_cristi petre0.jpgTřetí pětka domácích v 50. minutě už dávala velkou naději na vítězství.

Portugalsko však ani za tohoto stavu zbraně nesložilo a dokázalo utkání otočit. Nejprve snížilo dalšími trestnými kopy na 21:15 a poté udeřilo v poslední minutě utkání, kdy se podařilo položit rozhodující pětku. Následné prokopnutí konverze sledovali s němým výrazem všichni přítomní.

"Jsem rád, že se nám letos podařilo odehrát další dobré utkání venku. Po remíze v Gruzii, jsme si věřili a přišel úspěch, za který vděčím všem hráčům" řekl po utkání Tomais Morais trené portugalského týmu.

• Rusko - Gruzie 21:29

Tradiční  souboj obou rivalů se kvůli bezpečnosti hráčů a dalším nevyřešeným problémům mezi oběma státy se odehrál v Mariupolu na Ukrajině. Do utkání dobře vstoupila Gruzie, která se opírala o zkušenosti svých krajánků z Francie.

Rusko tentokráte zcela zaspalo a v 50. minutě už prohrávalo 6:24. Francouzský trenér Sorel však udělal více změn v sestavě a Rusové se začali prosazovat. Během deseti minut dotáhli skóre na 21:24 a pustili se do závěrečného náporu.

Domácí vrhli do obratu vše a zapomněli na zadní vrátka. Chybnou přihrávku při jednom z útoků Gruzie zužitkovala v rozhodující pětku.