Portugalsko šokovalo Gruzii

19.2.2003 Lobos porazili Lelos (www.planet-rugby.com)

Portugalsko způsobilo obrovské překvapení v prvním kole Evropského poháru národů (ENC) poté, co porazilo Gruzii 34:30 na Estádio Nacional v Lisabonu.

V poločase Gruzínci vedli 23:21, když v první půli mlýnová spojka Irakli Abuseridze a křídlo Vasilij Katsadze položili každý jednu pětku. Zbylé body přidal prokopy zadák Paliko Jimšiladze. Pětky Portugalců zajistili Paulo Gonçalves a David Mateus.

Portugalsko se dostalo z trestného kopu do vedení na začátku druhého poločasu, ale Katsadze položil svoji druhou pětku v zápase a otočil skore na 30:24 pro Gruzii. V následujících minutách Gruzínci málem dvakrát položili, ale rozhodčí nebyl, na rozdíl od hráčů, o regulérnosti pětek přesvědčený.

Trestným kopem se Lobos z Portugalska opět přiblížili a v nastaveném čase Diogo Mateus položil vitěznou pětku, po které Gonçalo Malheiro proměnil kop po pětce.

Malheiro zaznamenal pro Portugalsko v celém zápase 19 bodů za pět trestých kopů a dva kopy po pětce.

Loni skončili Portugalci v ENC druzí od konce, když za nimi zůstali jen nešťastní Holanďané. Na druhé straně Gruzie hrála na špičce a také se kvalifikovala na Světový pohár 2003, který se bude hrát v Austrálii

Sestavy:

Portugalsko: Pedro Fonseca, Joaquim Ferreira, Rui Cordeiro, Bernardo Mota, João Correia, Marcello D'Orey, Lourenço Andrade, Manuel F. Nunes, João Uva, Paulo Gonçalves, Vasco Uva, Francisco Fontes, António Cunha, Luís Pissarra, Martim Tomé, Gonçalo Malheiro, Frederico Sousa, João Abreu Lima, Diogo Mateus, António Aguilar, Nuno Garvão, David Mateus.

Gruzie: Bessik Khamashuridze, Makho Urjukašvili, Badri Khekhelašvili, George Elizbarašvili, Vasilij Katsadze, Tedo Zibzibadze, Irakli Gundišvili, Irakli Guiorgadze, Paliko Jimšiladze, Irakli Abuseridze, Merab Kvirikašvili, Goderdzi Švelidze, Akvsenti Guiorgadze, Tato Ratianidze, David Khinchagašvili, Joseph Nikolajenko, Victor Didebulidze, Zurab Mtchedlišvili, Zviad Matiašvili, David Bolghašvili, George Chkhaidze, Ilja Zedguinidze, Gregoire Yašvili.

Rozhodčí: Nigel Owens (Wales), Pomezní: Hugh Watkins, Neil Ballard (both Wales)

Zápas mezi nováčkem Českou republikou a úřadujícími šampiony Rumunskem, který se měl hrát minulý víkend v Praze, byl odložen kvůli nepříznivému počasí.
Utkání mezi Rumunskem a Portugalskem, ke kterému mělo dojít v sobotu 22.února v Bukurešti, bylo přeloženo do Lisabonu na Estádio Universitário.

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Portugalsko šokovalo Gruzii

právě se děje

soutěže

 načítám...