Portugalsko postoupilo do závěrečné fáze kvalifikace na RWC 2007

28.1.2007 Boj o poslední postupová místa na Světový pohár

V sobotním odvetném utkání play-off kvalifikace na RWC 2007 porazilo v dramatickém utkání v Lisabonu na Estádio Universitário Portugalsko tým Maroka o jediný bod. Portugalsko tak postupuje do závěrečného boje o postup na Světový pohár, kde se střetné v dvojutkání s velmi silným týmem Uruguaje.

TK: Loukrassi (12)

Portugalsko nenechalo v domácím prostředí nic náhodě a od prvních minut udávalo tempo tolik důležitého utkání. Domácí si dokázali do poločasu vytvořit slibný náskok, díky hezké akci útoku na jejichž konci stál kapitán Vasco Uwa.

Po změně stran se však probudilo i Maroko a utkání začínalo nabírat dramatický spád. Kontaktní body se hostům podařilo dát v 42. minutě, kdy se prosadil křídelní útočník Maroka Ghaib Chahid, který snížil pětkou na 10:8.

Domácí Lobos se už žádné vážnější akci nedostali a tak navyšovali skóre pouze z trestných kopů. Tlak Maroka se však z každou minutou stupňoval, hosté dokázali zatlačit Portugalsko na delší dobu na jejich půli, kde nebezpečně ohrožovali jejich pětkoviště.

V 65. minutě prorazil obranu domácích marocký mlynář Abdelkafi Abachri a snížil pětkou na rozdíl jediného bodu 16:15. V tu chvíli diváci v Lisabonu zcela ztuhli a začali se obávat o celkový postup.

Portugalsko však našlo v závěru sílu a po několika vleklých střídáních dotáhlo utkání do vítězného konce.

Portugalsko: 15 Pedro Leal - 14 Pedro Carvalho, 13 Diogo Gama, 12 Diogo Mateus, 11 Miguel Portela -10 Cardoso Pinto, 9 Luís Pissarra - 8 Vasco Uva (c), 7 Juan Severin, 6 João Uva - 5 Marcello D'Orey, 4 Gonçalo Uva - 3 Joaquim Ferreira, 2 João Correia, 1 Rui Cordeiro.
střídali: Pedro Vieira, Paulo Murinello, Diogo Coutinho, Gonçalo Malheiro, David Mateus

Moroko: 15 Ouajdi Mouhcine - 14 Gharib Chahid, 13 Mihadji Tidjini, 12 Mouad Labbi, 11 Akram Rahili - 10 Hicham Eziyar, 9 Adil Achahbar - 8 Abdellatif Boutati (c), 7 Mohamed Loukrassi, 6 Housni Hicham - 5 Younes Ho, 4 Hamid Arif - 3 ???? , 2 Abdelkafi Abachri, 1 Mohamed Gouasmia
střídali: El Hatmzajum, Mohamed Ben Bouhout

První utkání Maroko - Portugalsko 5:10

Vytoužený postup na RWC 2007 tedy stále pro našeho soupeře z ME Divize A žije, poslední velký krok ho čeká v dvojutkání se silným mužstvem Uruguaye.

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Portugalsko postoupilo do závěrečné fáze kvalifikace na RWC 2007