Portugalsko je krůček od historického postupu na RWC 2007

10.3.2007 Kvalifikace na RWC 2007

Portugalsko je krůček od historického postupu na RWC 2007
Portugalsko je krůček od historického postupu na RWC 2007
Portugalsko je krůček od historického postupu na RWC 2007

V sobotu 10. března 2007 dokázal náš soupeř s ME Divize A tým Portugalska zvítězit v prvním utkání play-off kvalifikace na světový pohár v Lisabonu nad silným týmem Uruguaye. Portugalci tak udělali důležitý krok k vytouženému historickému postupu na RWC.

Portugalsko prošlo kvalifikací poměrně snadno a dokázalo tím, že se ragby v této zemi velmi zlepšilo. Pokud se mu tedy podaří vybojovat poslední volné dvacáté místo na světovém poháru, bude mít Česká republika v ME Divize A již tři soupeře, kteří se budou účastnit RWC


  • Portugalsko – Uruguay 12:5

poločas 0:0
pětky 2:1
diváků 3.000

Portugalsko

P: Gama, Coutinho
KPP: Leal

Uruguay
P: Capo

Portugalsko mělo výborný vstup do druhé půle, když se v osmé minutě prosadil Diogo Gamma a otevře skóre utkání hezkou pětkou, přímo pod háčko. Po té se hra vyrovnala, Uruguay však nedokázala využít svého těžšího roje a dokázala pouze zkorigovat skóre jedinou pětkou.

Za čtrnáct dní se oba soupeři střetnou v odvetném utkání, které se odehraje v jihoamerickém Montevideu. Vítěz postupuje jako poslední účastník na světový pohár 2007 do skupina C kde na něj čeká Nový Zéland, Skotsko, Itálie a Rumunsko.

„Důležité pro nás bylo abychom zvítězili, je jedno jestli o dva tři nebo pět bodů. Pomohlo to našemu myšlení, nyní víme, že jsme schopni postoupit. Odveta v Montevideu bude velmi těžká, sedmibodový náskok nic neřeší, naším cílem bude vyjít ze zajištěné obrany jako se nám to podařilo v tomto utkání“ řekl po utkání trenér portugalské reprezentace Tomaz Morais.

 

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Portugalsko je krůček od historického postupu na RWC 2007

právě se děje

soutěže

 načítám...