26.2.2005 První zápas českého týmu v rámci ME

Situace před naší první pětkouSituace před naší první pětkou
Situace před naší první pětkou
Naši rojnici zahráli velmi dobře i mlýnyNaši rojnici zahráli velmi dobře i mlýny
Naši rojnici zahráli velmi dobře i mlýny
Před zápas sehráli ženy Lisabonské derby, které vyhrála Benfica Lisabon v červeném

Český tým předvedl velmi dobrý výkon proti loňskému vítězi divize A. Ačkoliv byl náš tým opticky lepší, nedokázali jsme materializovat.

Mistrovství Evropy, Divize A

Naše tým odehrál na Univerzitním stadiónu proti poslednímu vítězi ME Portugalsku velmi kvalitní utkání. Do poslední minuty se strachovali domácí o výsledek. Naši rojníci předvedli velmi kvalitní výkon a dostávali domácí často podtlak.

První názory po utkání:

Trenér Galonnier: náš tým  předvedl proti Portugalcům velmi dobrý výkon, škoda že jsme nevyužili útočné šance na polovině soupeře, zejména v prvním poločasu. Výborně zahráli Krejčí, Weber, Voves a Němeček.

Trenér Macháček: v podmínkách, kdy v Lisabonu je téměř o dvacet stupňů tepleji než u nás doma, portugalská liga v plném proudu a pro  řadu našich hráčů to byl první zápas v tomto roce, jsme odvedli maximum. Portugalci položili obě pětky po situacích, kdy jsme měli převahu na jejich straně hřiště.

Více o utkání zde: rugby.cz > výsledky > Portugalsko - Česká republika

Rumunsko – Rusko 33:10

Domácí rozhodli utkání až ve druhém poločasu. Ještě ve 26. minutě vedlo Rumunsko pouze 13:10. Od té doby nedovolili hráči Rumunska soupeři ani bod.

Gruzie – Ukrajina 65:0

Nováček v naší skupině Ukrajina si vybral svoji daň. V Tbilisi jim domácí reprezentace Gruzie nadělila nejvyšší porážku ve skupině za poslední dva roky.