13.10.2013 ME divize 1B 2013/14

V sobotu 12. října 2013 odehrál své první utkání v rámci 2 cyklu ME divize 1B Český národní tým. Ve Varšavě prohráli Češi na favorizovaným Polskem i přesto, že hráli téměř padesát minut v početní převaze díky červené kartě udělené v první půli.

Obrana českého týmu stačila v úvodu pochytit nástup domácích a tak bodovali Poláci pouze trestných kopů. Sami se však také dopouštěli prohřeškům proti pravidlům. V 23. minutě dostal žlutou kartu útočník Banaszek a o deset minut později červenou kartu rojník Perzak.

Nabídnutá šance se zpočátku vyvíjela slibně, český tým však brzdily individuální chyby, které následně znamenaly ztrátu míče ve slibných šancích.

Po přestávce hrály oba týmy velmi aktivně a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Skóre však navyšoval pouze soupeř a naděje na úspěch se pomalu, ale jistě rozplývala.

Vůbec první pětku utkání položil český tým, který patnáct minut před koncem využil dobré práce roje po autovém vhazování a svou premiérovou pětku položil naturalizovaný Čech Aaron Radley a snížil tak na 18:10. Aaron byl během utkání velmi vidět, jeho skvělá obranná práce zachycovala těžký polský roj i útok.

Poláci se po obdržených bodech začali bát o výsledek a prostřídali téměř celou lavičku. Čerstvé síly pomohly domácím položit dvě pětky, který pojistily zasloužené vítězství českého soupeře.

Polsko se díky vítězství posunulo na první místo v tabulce, Češi jsou stále na posledním místě bez jediného vítězství.

sestava České republiky

15. Schneider Martin - 14. Jirman Michal, 13. Tieber Jan, 12. Vokrouhlík Pavel, 11. Kolář Jan - 10. Čížek Petr, 9. Schütz Zbyněk - 8. Maňák Josef, 7. Radley Aaron, 6. Nešpor Karel - 5. Voves Robert, 4. Backa Radim - 3. Heller Tomáš, 2. Mára Vojtěch, 1. Macháček Lukáš
lavička: 16. Šroubek Zbyněk, 17. Kovář Jan, 18. Buryánek Jiří, 19. Frank Jiří, 20. Loutocký Marek, 21. Kovář Ondřej, 22. Pailodze Vakhtang, 23. Pořízek Martin

6. Česká republika 6 0 0 6  66 187   1 -121 0 0

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Polsko ve Varšavě splnilo roli favorita vyhrálo nad Českou republikou o dvacet bodů