Pokračovat v jednoduchosti

27.4.2005 Jak se daří v Super 12 Otagu Highlanders

útočník Otaga Anthony Tuitavakeútočník Otaga Anthony Tuitavake
útočník Otaga Anthony Tuitavake
asistent trenéra Highlanders Phil Youngasistent trenéra Highlanders Phil Young
asistent trenéra Highlanders Phil Young

Jednoduchý herní plán a silný tlak na odpovědnost hráčů je klíčem k současnému úspěchu týmu Otago Highlanders v letošním ročníku Rebel Sport Super 12, řekl asistent trenéra Phil Young.

Higlanders jsou v popředí průběžného pořadí letošního ročníku, tým vyhrál posledních šest kol. Do konce základní části zbývají ještě tři kola, tým je na třetím místě soutěže a hraje o možnost hrát semifinále v domácím prostředí Stadiónu výstižně nazvaném House of Paine (Dům bolesti).

Loňský ročník skončil tým Highlanders na devátém místě a spousta odborníků nepředpokládala výrazné zlepšení v tomto ročníku. Každopádně se novému trenéru Gregovi Cooperovi podařilo prosadit nový systém hry a  pročistit atmosféru v týmu, což velice podpořilo výkony hráčů.,,Chceme podpořit a nastavit větší víru ve vlasní schopnosti i víru ve schopnosti spoluhráčů´´ řekl Young.

,,Je zde mnoho důvěry v tým a hráči jsou připraveni tvrdě pracovat jeden pro druhého´´. Když se nový tým Higlanders začal tvořit v prosinci, hráči a trenéři věnovali hodně času budováním nového systému, který měl přinést úspěch. ,,Hráči  mají se současným zlepšením mnoho společného.´´řekl Young. ,,Všechno přišlo samo z hráčů. Dali jsme jim příležitost vyjádřit se a posílit jejich sebevědomí a nechat je tvrdě pracovat v nastaveném systému hry, který je založen na jednoduchosti´´.,,Vše bylo naplánováno metodicky hned od začátku sezony a postupovali jsme krok po kroku, od jednoho zápasu k dalšímu´´.

,,Vše jsme připravili a naplánovali dobře´´, řekl Young. ,,Je velice dobré vidět zlepšování a zavádění nového herního systému v každém dalším zápasu´´. Young připustil, že tým hrál  v prvním soutěžním zápasev únoru v proti Blues pravděpodobně špatně a neefektivně.To byl zápas, kdy kapitán týmu mlynář Anton Oliver překročil magickou hranici 100 zápasů v historii Super 12. ,, Pravděpodobně jsem přehnali celou přípavu na tento zápas ´´, řekl Young.

,,Tato lekce nás poučila a důsledně jsem pokračovali na postupném zlepšení krok za krokem, od zápasu k zápasu´´. Mezi fanoušky týmu se postupně stále více hovoří o možnosti hrát semifinále v domácím prostředí. Samotný tým nechce být vůbec zatažen do těchto spekulací a soustředí se na každý další nastávající zápas.

,,Vůbec jsme neprobírali možnost této vysoké pocty´´, řekl Young. ,,Když budeme pouze pokračovat v nastaveném směru a započaté práci, vše se nám  stoprocentně vrátí´´. ,,Nemyslíme vůbec dopředu na vývoj celé soutěže. Myslíme pouze na každý nastávající zápas a důležitosti dobré přípravy a herního plánu na něj´´

 

(tomrip)

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Pokračovat v jednoduchosti

právě se děje

soutěže

 načítám...