Pohár Tri Nations patří All Blacks

3.9.2005 Nový Zéland – Austrálie 34:24

kapitán All Blacks tana Umaga s pohárem foto: scrumkapitán All Blacks tana Umaga s pohárem foto: scrum
kapitán All Blacks tana Umaga s pohárem foto: scrum
114. utkání G. Gregana foto: scrum114. utkání G. Gregana foto: scrum
114. utkání G. Gregana foto: scrum
rváček All Blacks R. McRaw patřil opět k nejlepším hráčům na hřišti foto: scrumrváček All Blacks R. McRaw patřil opět k nejlepším hráčům na hřišti foto: scrum
rváček All Blacks R. McRaw patřil opět k nejlepším hráčům na hřišti foto: scrum
křídlo Austrálie L. Tuqiri foto: scrum

Nový Zéland vyhrál nad Austrálií v poslední utkání letošního ročníku poháru Tri Nations a získal celkové vítězství. Druhé místo obsadila Jižní Afrika a poslední skončila Austrálie, která nevyhrála ani jedno utkání.

Před utkáním pořadatelé pogratulovali mlýnové spojce Austrálie G. Greganovi, který nastoupil ke svému 114. reprezentačnímu utkání a vyrovnal tak rekord anglického pilíře Jasona Leonarda.

Domácí do svého soupeřit doslova vletěli od prvních minut, ve 28. minutě vedli již 20:0 a vypadalo to, že utkání bude jednoznačnou záležitostí.

Austrálie však změnila styl hry a začala svého soupeře přehrávat, ve 47. minutě po pětce Tuqiriho dokonce snížila skóre na rozdíl jediného bodu.

Novozélanďané pokud chtěli získat celkové prvenství museli vyhrát a podle toho začala vypadat hra v posledních dvaceti minutách.
Konečné vítězství All Blacks potvrdil pětkou křídelní útočník D. Hewlett, který si tak zpečetil svůj hattrick.

Nový Zéland tak získal po roční pauze opět  velmi cenný pohár Tri Nations.

Zklamáním pro diváky zajisté bylo, že All Blacks předvedli před utkáním starou haku místo nově očekávané Kapa o Panga.