Pohár ČSRU 2013 vyhrál Vyškov

21.10.2013 Pohár ČSRU 2013 - finále

Sobota 19. října 2013 by šťastným dnem pro ragbisty Vyškova. Jejich tým totiž ve finále poháru ČSRU porazil v dramatickém finálovém souboji Pragu o tři body a získal tak po mistrovském titulu v sedmičkovém ragby i celkové vítězství v poháru.

Finále dobře začala Praga, která využila rychle chyby v obraně a v 5. minutě položila úvodní pětku utkání. Domácí reagovali prakticky s následného výkopu a výsledek vyrovnali po pětce zadáka Svobody.

Hra byla velmi vyrovnaná a tak rozhodovaly detaily, Vyškov se dokázal bodově utrhnout deset minut před koncem první půle, když druhou pětku Vyškova položil útočník Juřínek. Pětibodový náskok udrželi domácí až do přestávky.

Po změně stran se posouvalo skóre hlavně díky kopáčům, Vyškov však udržoval těsný náskok. Praga nedala svou kůži lacino, patnáct minut před koncem utkání položil vazač hostí Boháč pětku, kterou vyrovnal skóre na 16:16.

Dramatickou zápletku rozmotal až domácí kopáč Pantůček, který dvě minuty před koncem základní hrací doby proměnil nabídnutý trestný kop a zajistil tak Vyškovu poháru ČSRU.

Vyškov jako vítěz letošního poháru bude bojovat o Superpohár s vítězem Extraligy 2013/13 a tím je RC Tatra Smíchov.

Vyškov - Praga 19:16 (13:8)