Pohár 6 národů: Anglie nepřesvědčivě porazila Skotsko 35-13 (20-6)

26.2.2004

Edinburgh, 21. února

Anglie sice porazila Skotsko popatnácté ze šestnácti zápasů, její vítězství v Poháru 6 národů však bylo jedno z nejméně přesvědčivých v poslední době.

Pětky Bena Cohena a Iaina Balshawa v často přerušovaném prvním poločase a Joshe Lewseye a Dannyho Grewcocka v obdobně neurovnané druhém druhém dějství Anglii zajistily zisk Kalkatského poháru a udržely ji ve hře pro bezprostředně následující zápasy Poháru.

Skotové se ale od porážky s Walesem 23-10 viditelně zlepšili, statečně bojovali, a dokonce se jim podařilo (Simon Danielli) položit Anglii v polovině druhého poločasu první pětku po čtyřech letech.

Anglie vstoupila do utkání jako jasný favorit, ale poté, co skotský kapitán Chris Paterson proměnil v úvodu trestný kop, se už nedostala do pořádného tempa.

Přesto vrátili Angličané úder hned vzápětí: kop k následování Jasona Robinsona Skoty rozhodil, míč za zadákem Benem Hinshelwoodem zlomyslně poskakoval a pro Cohena nebyl problém položit pětku.

Útoková spojka Paul Grayson proměnila následný kop a po chvíli byla znovu úspěšná při exekuci trestného kopu: Anglie vedla 10-3.

Skotsko také odpovědělo ihned, Paterson se z trestného kopu opět nemýlil. Ale i Grayson proměnil trestný kop a následovala další ušmudlaná pětka (Balshaw) poté, co Skotové marně reklamovali předhoz Grewcocka.

V poločase vedli Angličané 20-6, aniž by ovšem měli nad zápasem kontrolu. Naštěstí pro ně přišel zlomový moment, když Lewsey zabránil Patersonovi v odkopu do autu a položil třetí pětku Anglie.

Pak se zalouženě vychýlilo kyvadlo štestí na stranu bojujících Skotů: po Danielliho kopu míč tentokrát nespolupracoval s Balshawem, skotské křídlo se míče zmocnilo a položilo pětku.

Paterson kopem po pětce snížil vedení Anglie na 12 bodů, proměněný trestný kop Graysona po Taylorově žluté kartě ale opět navýšil anglický náskok.

Anglie okamžitě využila Taylorovy nepřítomnosti k protiútoku rojem. Akci začal Dallaglio, obranou Skotů se ale nakonec probil Grewcock a položil pětku.

Angličané neudělili Skotům “nakládačku”, jak mnozí předvídali, ale opět vyhráli, a to se počítá.

"Vědeli jsme, že to nebude lehké,” řekl po zápase Lewsey a obvzláště ocenil vynikající atmosféru.

“Všichni psali, že je Skotsko poražené předem, ale oni do toho šli naplno. Nebyl to nijak povedený zápas, ale nakonec jsme ho dovedli do vítězného konce,” dodal Lewsey.

Body:

Skotsko

Pětky: Simon Danielli.

Kop po pětce: Chris Paterson.

Trestné kopy: Paterson (2) 

Anglie

Pětky: Ben Cohen, Iain Balshaw, Josh Lewsey, Danny Grewcock.

Kopy po pětce: Paul Grayson (3).

Trestné kopy: Grayson (3).

 

Sestavy:

Skotsko: 15-Ben Hinshelwood (22-Andrew Henderson 40); 14-Simon Danielli (21-Dan Parks 77), 13-Tom Philip, 12-Brendan Laney, 11-Simon Webster; 10-Chris Paterson (captain), 9-Chris Cusiter (20-Mike Blair 55); 8-Simon Taylor, 7-Cameron Mather (19-Allister Hogg 20), 6-Jason White, 5-Stuart Grimes (18-Nathan Hines 58), 4-Scott Murray, 3-Bruce Douglas (17-Gavin Kerr 47), 2-Gordon Bulloch (16-Rob Russell 68), 1-Tom Smith.

Anglie: 15-Iain Balshaw; 14-Josh Lewsey, 13-Will Greenwood (22-Henry Paul 78), 12-Jason Robinson, 11-Ben Cohen; 10-Paul Grayson, 9-Andy Gomersall (20-Matt Dawson 58); 8-Lawrence Dallaglio (captain), 7-Richard Hill, 6-Chris Jones, 5-Ben Kay (18-Simon Shaw 59), 4-Danny Grewcock, 3-Phil Vickery, 2-Steve Thompson, 1-Trevor Woodman.

Rozhodčí: David McHugh (Irsko).

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Pohár 6 národů: Anglie nepřesvědčivě porazila Skotsko 35-13 (20-6)

právě se děje

soutěže

 načítám...