Pevnost v Oyonnax nájezdu Toulonu odolala

2.3.2008 Jak si vedou čeští krajánci

V osmnáctém kole francouzské ProD2 se střetly po delším čase opět týmy českých krajánků. Rapantvo Oyonnax letos doma ještě nezaváhalo a nebylo tomu jinak ani tentokrát, Jágrův Toulon zde nezvládl první půli a připisuje si nepříjemnou čtvrtou porážku v sezóně. Po delší době se dařilo i Bordeaux-Begles, v domácím prostředí porazili těsně Pau.

Francie

ProD2 - 18. kolo

• Oyonnax (Rapant) - Toulon (Jagr) 33:22 (20:8)

Kdo čekal drama byl na omylu. Rapantovo Oyonnax se do vedoucího týmu celé soutěže zakouslo od prvních minut a překvapivě lehce skórovalo. Do poločasu si domácí vypracovali slušný náskok a kde kdo začínal věřit v překvapení. Po přestávce pokračoval tlak domácích, který byl korunován dalšími deseti body a tak Oyonnax vedlo patnáct minut před konce 30:8 !!

V závěru dokázal zaskočený Toulon pouze dvěmi pětkami zkorigovat výsledek a tak si tým Lukáše Rapanta připsal velmi cenné vítězství. Pro ragbyové odborníky bylo v utkání zajímavé sledoval mlynáře RCT novozélanďana Antona Olivera, který odehrál úvodních padesát minut utkání netypicky na postu vazače.

• Bordeaux-Begles (Voves) - Metro-Racing 20:16 (10:3)

Begles se šestým letošním vítězstvím konečně trochu vzdálili sestupovým vodám. "Metro-Racing byl sice oslaben o několik klíčových hráčů, ale na síle to nikterak neubralo. Dnes se nám dařila hra rojem i útokem. V obraně jsme byli precizní a proto jsme soupeře téměř k ničemu nepustili." řekl po utkání Robert Voves.

• Rumilly - St. Nazaire (Rohlík) 10:22

Jan Rohlík odehrál za St. Nazaire celé utkání na postu levého křídla a přispěl jednou pětkou k jasnému vítězství.

Federale 2

• C.A. Lormont (Kurka) - Mugron 26:6

Federale 3

• Auxerre (Okleštěk, Průša) - ACBB 9:6

Opět se dařilo Petru Oklešťkovi, který za stavu 6:6 rozhodl utkání dropem ze čtyřiceti metrů.

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Pevnost v Oyonnax nájezdu Toulonu odolala