Petrovice převzaly oficiálně své nové zázemí

8.12.2005 Prvoligový tým má skvělé podmínky pro postup do Extraligy

prezident Jaroslav Kratochvíl při oficiálním přivítáníprezident Jaroslav Kratochvíl při oficiálním přivítání
prezident Jaroslav Kratochvíl při oficiálním přivítání
prezident ČSRU E. Krützner při rozhovoru s trenérem Petrovic J. Kourkemprezident ČSRU E. Krützner při rozhovoru s trenérem Petrovic J. Kourkem
prezident ČSRU E. Krützner při rozhovoru s trenérem Petrovic J. Kourkem
Jiří Brt
Jiří Brt

Ve čtvrtek 8. prosince 2005 v odpoledních hodinách došlo k oficiálnímu otevření nové chlouby Petrovického ragby. Během neuvěřitelných dvou let dokázalo vedení klubu v čele s Jiřím Brtem ze spáleniště, které zůstalo z řádění zlodějů vytvořit za pomoci úřadů a sponzorů více účelovou budovu a skvělým zázemím.

K oficiálním předání se dostavili zástupci Městského úřadu Prahy, úřadu Prahy 15, Pražské tělovýchovné unie, ČSRU v čele s prezidentem E. Krütznerem, dále pak sponzoři Skanska, Stinga, Alfe a prezidenti českých ragbyových klubů.

Prezident RK Petrovice Jaroslav Kratochvíl poděkoval všem podporu při realizaci nového zázemí pro rozvíjející se klub a ocenil nečekaně vstřícný přístup úřadů. Největší dík však patřil Jiřímu Brtovi, který dokázal během dvou let  plán budovy dokonale zrealizovat.

Po té se ujal slova E. Krützner, který poděkoval celému vedení RK Petrovice a popřál jim hodně štěstí v baráži o postup do Extraligy.Ragby v Petrovicích má tedy opět podmínky k tomu, aby se mohlo dále rozvíjet.


Prezident RK Petrovice Jaroslav Kratochvíl nám po skončení poskytl krátký rozhovor

  • Jak se vám povedlo získat prostředky na tak náročnou stavbu ?

K mému překvapení nás velmi podpořil úřad Prahy 15 , kde nám slíbil podporu místní starosta, ale největší díl přinesl Jirka Brt, který obětoval dva roky života k tomu aby budova vznikla.

  • Petrovice mají teď skvělé zázemí plánujete nějaké další úpravy v areálu ?

Celý areál se nám podařilo získat do vlastnictví, takže doufám že se nám podaří zlepšit celý areál. První krokem bude pravděpodobně úprava prostoru za hřištěm, kde chceme vybudovat tréninkové plochy.

  • Na jaře se hraje o velmi důležitou baráž a postup do Extraligy, jaké jsou šance Petrovic ?

Všichni tady věříme v postup do baráže, boj o Extraligu bude velmi těžký rozhodne se ve dvou zápasech, stát se může všechno. Osobně věřím, že to trenéři i hráči zvládnou a Petrovice si zahrají Extraligu.

 

 

Marek Švíř

 

 

 

Ragby CZ > Soutěže > První liga > Petrovice převzaly oficiálně své nové zázemí

právě se děje

soutěže

 načítám...