Peter Hewat září v Super 14

1.4.2006 Super 14 – 8. kolo

Vedoucí tým Super 14 NSW Waratahs díky jednadvaceti bodům P. Hewata přerušil třízápasovou neporazitelnost nováčka týmu Cheetahs a je stále v čele tabulky. Crusaders dokázali porazit velmi silný tým Hurricanes a jsou letos stále jako jediní bez prohry.

• Blues (NZL) - Bull (JAR) 30:17

Blues patří prozatím překvapivě až jedenáctá příčka, přesto si doma s přehledem poradili s pátými Bulls. Domácí měli celý vývoj utkání plně pod kontrolou, výbornou práci odvedla celá útočná řada, které zařídila téměř všechny body novozélanďanů.

• Waratahs (AUS) - Cheetahs (JAR) 26:3

Vedoucí tým Super 14 Waratahs přivítal v domácím prostředí nováčka soutěže Cheetahs, kteří dokázali zvítězit v posledních třech kolech. Zápas v Austrálii rozhodla větší zkušenost NSW, do poločasu si vytvořili deseti bodový náskok, který v samotném závěru navýšili ještě o dvě pětky. Peter Hewat zaznamenal opět 21 bodů.

• Western Force (AUS) - Stormers (JAR) 25:26

Druhý nováček Force stále na svoje první vítězství čeká, v domácí utkání proti jihoafrickým Stormers vedli do 76. minuty 25:21 a vypadalo to, že na stadionu propukne velká oslava prvního vítězství. Soupeř by však proti a utkání pětkou L. Watsona otočil.

• Hurricanes (NZL) - Crusaders (NZL) 11:20

Souboj o čelo začali lépe hosté, kterým se podařilo položit dvě pětky v první půli. Hurricanes bojovali, ale svou snahu nedokázali vyjádřit bodově. Crusaders také spoléhali na přesné trestné kopy D. Cartera.

• Cheifs (NZL) - Highlanders (NZL) 16:13

Domácí si do poločasu vytvořili devíti bodový náskok, po změně stran však Highladers předvedil parádní akci zakončenou pětkou C. Bruce a dotáhli se na rozdíl jediného bodu. V 62. minutě rozhodli domácí utkání dalším položením, kdy se ukázal vazač S. Lauaki.

• Sharks (JAR) - Queensland Reds (AUS) 36:28

Oba soupeři se do sebe od první minuty doslova zakousli, jakmile bodoval jeden, druhý se okamžitě dotáhl proto byl poločas 15:14. Druhý poločas prakticky pokračoval ve stejném duchu, utkání ovšem rozhodla početní výhoda domácích Sharks po udělené žluté kartě v 58. minutě. Po té už Sharks náskok udrželi.