Pavel Telička zvolen prezidentem ragbyové unie

9.12.2006 Mimořádná valná hromada ČSRU vyslovila jeho týmu jednomyslnou podporu

Pavel Telička a Roman RyglPavel Telička a Roman Rygl
Pavel Telička a Roman Rygl

Mimořádná valná hromada České rugbyové unie zvolila PavlaTeličku svým novým prezidentem na následující čtyři roky. Poprvé se volilo vedení novým systémem, kdy se rozhodovalo en-bloc o celém týmu ne jako v minulosti o jeho jednotlivých členech.

Jednání zahájil odcházející prezident Eduard Krützner, který zhodnotil dosavadní období jako neúspěšné, kdy se nepodařilo realizovat mnohé z vizí, se kterými funkci před necelými čtyřmi lety přebíral.

Delegáti se odmítli zabývat schválením nařízení, které by trestalo reprezentanty a jejich kluby za neúčast na reprezentačních akcích.

Nový prezident Pavel Telička poté představil svůj tým. Spolu s ním kandidovali Bruno Kudrna (úsek mezinárodního styku), Jan Fulín (marketing a média), Roman Rygl (finance), Lenka Filípková (rozpočet), Karel Ševčík (mládež, rozvoj), Tomáš Tůma (rozhodčí), Filip Vacek (sportovní úsek), Milan Studnička (sportovní úsek).

Po krátké diskusi se delegáti rozhodli jednomyslně vyslovit Pavlovi Teličkovi a jeho týmu důvěru, pro bylo všech 45 delegátů, nikdo nehlasoval proti, ani se nezdržel hlasování.

Pavel Telička krátce pohovořil o modelu práce nového vedení, o hlavních problémech českého ragby, a o jednáních s hlavním sponzorem, Komerční bankou.

Nově zvolený hospodář Roman Rygl informoval delegáty o předběžném stavu rozpočtu pro rok 2007. Varoval, že plánované příjmy jsou 8,2 milonů korun, ovšem výdaje požadované jsou 13 miliónů.

Bruno Kudrna nejprve komentoval pohled na naše ragby ze zahraničí: "Náš mezinárodní rating drží jen výkony áčka. Ovšem rating našich mládežnických mužstev hluboce zaostává. Naše dvacítka, záloha áčka, je úplně na dně. Osmnáctka je na tom také špatně." Potom vyzval "K veslům, zapomeňte na žabomyší války."

Ragby CZ > Zprávy > Lidé v českém ragby > Pavel Telička zvolen prezidentem ragbyové unie

právě se děje

soutěže

 načítám...