Pavel Šťastný vybojoval s Lannemezanem titul Mistra Francie

17.6.2009 Federale 1 - Jean Prat finále

V neděli 14. června se odehrálo velké finále fracouzské soutěže Federale 1. Lannemezan s Pavlem Šťastným v něm porazil Aix-en-Provence a vybojoval tak nejen titul amatérského Mistra Francie, ale i postup do ProD2.

Jean-Prat - Finále

• Lannemezan (Šťastný) -  Aix-en-Provance 9:6 po prodloužení  (6:6, 3:6)

Oba týmy hrály především ze zajištěných obran a tuto svou taktiku dodželi na 100%. Utkání tedy rozhodly přestupky proti pravidlů a kopáči obou týmu. Lannemezan prohrával do 73. minuty 3:6 a vypadalo to velmi špatně. Pak se mu však podařilo vyrovnat a vynutit si prodloužení.

To rozhodl v 97. minutě kopáč Lannemezanu Nicolas Dubarry, který zařídil úspěšným trestným kopem celkové vítězství svého týmu a senzační postup do ProD2.