Oyonnax unikl senzační postup do TOP 14

2.6.2009 ProD2 - finále

V neděli 31. května se rozhodlo o posledním postupujícím týmu do nejvyšší francouzské soutěže Top 14. Oyonnax s Lukášem Rapantem a Miroslavem Němečkem v základní sestavě prohrálo finále ProD2 s Albi o pouhé dva body a nedosáhlo tak na vysněný postup.

ProD2 - finále

• Albi - Oyonnax (Rapant, Němeček) 14:12 (5:6)

Oyonnax postoupilo do finále přes favorizovaný Agen a tak byly jeho šance na historický postup vyrovnané. Úvod mělo lepší Oyonnax, které aktivní hrou několikrát velmi zaměstnalo obranu soupeře. Do poločasu po inkasované pětce a dvou úspěšných trestných kopech, uhájilo těsný jednobodový náskok.

Po změně se začal hrát také soupeř, který využil tří zbytečných přestupků proti pravidlům k otočení výsledku na svou stranu. V 77. minutě ještě vykřesal naději kopáč Oyonnax, který snížil na 14:12. Dramatický závěr utkání už na výsledku nic nezměnil.

Oyonnax tak zůstalo po skvělé sezóně těsně před branami Top 14, vybudovalo si však obrovský respekt do další sezóny. Lukáš Rapant a Miroslav Němeček odehráli většinu utkání v této sezóně v základní sestavě a pomohli tak velkou měrou k velkému úspěchu svého týmu.