Otago Highlanders rozdrtili v úvodním zápase Super 12 Queensland Reds 39-8 (27-0)

26.2.2004 Super 12

Sydney, 20. února - Novozélandští Otago Highlanders rozdrtili v pátek v úvodním zápase Super 12 australské Queensland Reds 39-8. V deštivém a větrném počasí jižního novozélandského ostrova (město Invercargill) získali Highlanders za poměr položených pětek (5:1) bonusový bod.

Vazač Highlanders Filipo Levi položil v každém poločase pětku, fidžijské křídlo Aisea Tuilevu, rváček Josh Blackie a vazač Sam Harding po jedné pětce. Útoková spojka Tony Brown proměnila tři ze čtyř kopů po pětce a dva trestné kopy.

Střídavší mlynář Queenslandu Sean Hardman položil v polovině druhého poločasu pětku útěchy, útoková spojka Elton Flatley pak jediný trestný kop.

Zápas měl dobrou úroveň do 25. minuty, kdy Highlanders zvýšili své vedení nad dezorganizovaným Queenslandem už na 20-0. Už ve 2. minutě pokládal Levi, za deset minut ho následoval Tuilevu.

Highlanders, finalisté Super 12 z roku 1999, zvýšili ještě do poločasu svůj náskok na 27-0, a druhou pětkou Leviho v 50. minutě si zajistili i bonusový bod.

Za nebojácnou snahu byl Queensland ve druhé půli odměněn pětkou Hardmana, ale Hardingova pětka na konci zápasu udělala tečku za nevydařeným úvodním zápasem Reds.

Body:

Otago

Pětky: Filipo Levi (2), Aisea Tuilevu, Josh Blackie, Sam Harding.

Kopy po pětce: Tony Brown (3), Nick Evans.

Trestné kopy: Brown (2).

Queensland

Pětky: Sean Hardman.

Trestný kop: Elton Flatley.

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Otago Highlanders rozdrtili v úvodním zápase Super 12 Queensland Reds 39-8 (27-0)