Osmnáctka proti Německu v úvodním utkání ME neuspěla

31.3.2007 ME U18 čtvrtfinále

Reprezentace do osmnácti let podlehla v sobotu 31. března v úvodním utkání ME U18 favorizovanému Německu a bude bojovat ve skupině B o 5.-8. místo. Český tým neměl špatný vstup do utkání přesto nedokázal vyzrálejšímu soupeři čelit až do konce.

• ČR – Německo 16:27

poločas 13:3s
sled 5:0,5:3,10:3,13:3 - 13:10,16:10,16:17,16:20,16:27
hráno
v Mouguerre
Rozhodčí: ?? (Rusko – hovořil jen rusky!!!)

Sestava ČR U18:
1. Caldaroni(II24´Doležel), 2.Kachlík(II.24´Kovář), 3.Havlíček, 4.Havel, 5.Maňák, 6.Riegl, 7.Hejč, 8.Monček, 9.Schutz, 10.Svoboda, 11.Kašpar, 12.Šmolka, 13. Vrba, 14.Oczadlý, 15.Forst.

ČR U18
P: Schutz, Havlíček
KPP: Forst 2

Po dvou denním dešti jsme začali I.půlku proti velkému větru výkopem a velmi dobře. Získali jsme po výkopu míč a měli převahu, kterou jsme využili hned ve 3 min.kdy mlýnovka Schutz po úniku zavřenou dal pětku. Němci využili větru a získali převahu, kterou po chybě rváčka Riegela z TK v 10 min. potrestali na 5:3.

Hned po výkopu jsme dobrou obranou hrou získali míč, a zatlačili Německo do 22metrovky a dobrou hrou roje položili pětku Havlíčkem na 10:3. Další hru jsme měli převahu a tlak, měli jednu velkou šanci v útoku, která skončila těsně před brankovištěm. Tuto převahu jsme využili jen TK Forsta ve 26 min. Závěr I.poločasu jsme byli pod náporem Německa ale dobrou obranou vše ubránili.

II.poločas se utišil vítr a již ve 3´min.jsme zahájili chybou křídla, ztratili míč a soupeř nám dal 5+2 na 13:10. Uměli jsme na to odpovědět tlakem a Forst z TK v 8min zvýšil na 16:10. Bohužel pak přišla pro nás špatná chvíle ve 14min kdy Němci po odkopu, díky nezvládnutému odskoku míče zadáka, útočníkem položili pětku s prokopem pod háčko na 16:17.

V tuto chvíli byla hra vyrovnaná a bylo otázkou jen kdo dá body. Ve 23 min Německo z TK dalo na 16:20. Závěr utkání patřil nám. Hráli jsme na půlce Německa ale bohužel nás sráželi technické chyby a proto jsme nebyli schopni položit. Posledních 5 min. jsme bohužel ve 22metrovce soupeře prohráli dva naše auty a dva mlýny, ale i přesto jsme měli akce na položení.

Minutu před koncem jsme nesli pětku, měli přečísleného soupeře ale pilíř Havlíček místo přihrávky volil průnik, ztratil míč a soupeř s proti útoku dal pětku s prokopem na konečných 16:27.

Mužstvo odvedlo dobrý bojovný výkon, bylo oceněno funkcionáři FIRA-AER ale co je to platný když jsme prohráli. Příští utkání hrajeme v úterý s Belgií, která překvapivě prohrála s Holandskem.

Nejlepší hráči: Havlíček, II.řada Maňák a Havel, vazač Monček, obě tříčtvrtky Šmolka a Vrba a zadák Forst. Velká slabina byla hra křídel, která mě zklamala.

Jiří Šťastný

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Reprezentace mládeže > Osmnáctka proti Německu v úvodním utkání ME neuspěla