Osmnáctka prohrála v přípravě s Polskem

6.3.2007 U18 Česká republika - Polsko 0:30 ( 0:15) umělá tráva Vítkovice

ČR U18 foto: V. Tlapák
ČR U18 foto: V. Tlapák
Jiří Šťastný foto: V. Tlapák
Jiří Šťastný foto: V. Tlapák
foto: V. Tlapák
foto: V. Tlapák
foto: V. Tlapák
foto: V. Tlapák

Česká reprezentace do osmnácti let se o tomto víkendu střetla v Ostravě v rámci přípravy na nadcházející ME U18 se silným týmem Polska. Přestože byl výsledek jednoznačný, trenéři byli z přípravou spokojeni. Jak vypadala příprava popisuje ve svém příspěvku hlavní trenér Jiří Šťatsný.

Náš výběr byl bez 4 hráčů (Metrah a Forst – zranění, Šostý – nemoc a Riegl – škola) Při tréninku se zranil Všetička a nemohl do utkání nastoupit.

Mužstvo mělo za úkol si vyzkoušet natrénované věci z dvou malých soustředění. Zaměřit se na komunikaci, vyrážet do rychlé obrany a napadat soupeře, aktivně čistit míče. Hra v první půlce byla solidní, uměli jsme za útočit chyběla však rychlá rozehrávka od skrumáží.

I obrana byla vcelku dobrá. Zbytečná byla pětka v poslední minutě po individuální chybě. Škoda byla i ztracení několika míčů ve 22metrovce soupeře a nesoustředění při dvouch autech 5m před brankovištěm Polska, které jsme prohráli. Stínem bylo v 10´min. zranění Kulhánka – vykloubené rameno a problém s III.řadou neboť chyběli Metrah, Šostý a Riegl.

II.pol. byl slabý jen jsme se bránili a nebyli schopni vůbec zaútočit, spousta individuálních chyb a u některých hráčů malá odvaha. Bylo jen štěstí, že toho Polsko nevyužilo.

Polsko má výběr jen z ročníku 1989.Hráči jsou velmi fyzicky vyspělí. Mají ve výběru 50 hráčů. Pracují už od srpna 06 měli několik týdenních soustředění, na podzim soustředění ve Francii. Letos už dvě týdenní soustředění a navíc lékařské testy. Teď jedou na 8 dní do Francie. Porazili nás důraznější a rychlou obranou, byli aktivnější při čištění a přecházení míčů. Letos jsme jim byli vyrovnanějším soupeřem.

Na soustředění ve Feuers musí být hlavní náplní: rychlá a důrazná obrana a snaha získat míč, agresivní přecházení a čištění míčů a komunikace.

Sestava ČR U18

1.Caldaroni, 2.Kovář, 3.Havlíček, 4.Monček, 5.Maňák(30´Havel), 6. Podroužek, 7.Hejč, 8. Kulhánek(9´Doležel), 9.Schutz, 10.Svoboda, 11.Kašpar, 12.Šmolka, 13.Vrba, 14 Oczadlý, 15.Školař.

II.pol. 1.Caldaroni, 2.Kachlík, 3.Havlíček, 4.Monček, 5.Havel, 6.Podroužek, 7.Sklenka, 8.Doležel, 9.Luska, 10.Mazánek, 11.Šedivý, 12.Šmolka(18´Vrba), 13.Štemberk, 14.Mazal, 15.Oczadlý.

Rozhodčí: Bednařík, Jíša, Toman

 

Jiří Šťastný

 

 

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Reprezentace mládeže > Osmnáctka prohrála v přípravě s Polskem

načítám...