Osmnáctka prohrála podruhé s Polskem

27.2.2012 příprava na ME U18

juniori_DSC_1399.jpgČeská juniorská reprezentace nebyla ani ve druhém svém letošním utkání úspěšná. V odvetném utkání prohrála s juniory Polska rozdílem patnácti bodů.

Utkání se hrálo za úplně odlišných klimatických podmínek, než za lednového mrazu v Polsku.

Teplotní rozdíl téměř 25° C oproti počasí při prvním utkání byl znatelný nejen pro hráče, ale i pro četné publikum, které přišlo podpořit české hráče na Městský stadion ve Vítkovicích.

Zápas se hrál bez kopání na branky a po 70 minutách hry se z vítězství radovali hosté.
České mužstvo se ujalo vedení pětkou Holouše, ale Poláci kontrovali dvěma rychlými položeními a do poločasu obrátili skóre ve svůj prospěch.

V polovině druhého poločasu.za stavu 5:10 Česká republika dostala soupeře pod tlak a měla výhodu trestného kopu pět metrů před soupeřovým brankovištěm. Na rychlé rozehrání však čeští útočníci nebyli připraveni a tak místo vyrovnání přišel trest v podobě dalších dvou polských pětek.

„Tento zápas opět důkladně prověřil naše nadějné hráče, ale na rozdíl od toho předchozího nám jasně ukázal nejen naše slabiny, ale i silné stránky. Teď je tedy na nás maxmálniě využít zbývající čas před mistrovstvím Evropy  a věnovat se odstranění jak těchto nedostatků (standarní situace, pohyb po hřišti a role hráčů), tak i prohloubení silných stránek týmu (tvořivost v útočné fázi hry, individuální schopnosti ve hře 1x1).

Také nám udělala radost divácká kulisa .Chtěl bych touto cestou poděkovat všem divákům za podporu a perfektní atmosféru, kterou nám vytvořili.“ řekl po utkání hlavní trenér U 18 Daniel Beneš

„Zápas byl přípravný a našim cílem bylo vyzkoušet všech třicet hráčů,což ovlivnilo to, že se někteří nemohli dostat do tempa. Velké rezervy máme ve standardních situacích-mlýn a aut a v pozdním čistění míče.

Na nedostatcích musíme zapracovat na soustředění v Praze v jehož rámci odehrajeme další dvě přípravné utkání a to pro ti Výběru Prahy U 20 a pak 11.3. proti Maďarsku v Brně.“ doplnil informace trenér roje Dalibor Čech

Česká republika U18 - Polsko U18 5:20 (5:10)

Česká republika
P: Holouš

sestava České republiky U18
1 Haltof, 2 Szarický, 3 Schwaizer A., 4 Petřina, 5 Schwaizer O - 6 Holba, 7 Doupovec, 8 Vohánka - 9 Sadílek, 10 Schmid - 11 Holouš, 12 Pantůček, 13 Chotovinský, 14 Tremko - 15 Jaroš
lavička:
Ferenc, Palm, Hansík, Selešovský, Navrátil, Fládr, Vinický, Veselý, Charvát, Školař, Pachman, Děd, Novák, Kolařík a Molitor.

Mužem zápasu byli vyhlášeni : David Petřina a David Novák.

Rozhodčí: P.Habrda ( Vyškov)  A.Kilarová a P.Juřica  (oba Ostrava)

141kB
Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Reprezentace mládeže > Osmnáctka prohrála podruhé s Polskem