Osmnáctka na turnaji v Brenně

16.10.2006 ČR U 18 – Mezinárodní turnaj v Polsku.

První akcí nově tvořícího mužstva byl turnaj v Brenně. Tento turnaj slouží k sestavení mužstva na hlavní akci 2007 ME U18, které bude ve Francii v březnu 07.

Mužstvo se sešlo v pondělí 9.10. na Ostravici. Ze 47 oslovených hráčů se 22 omluvilo!!! Hlavně z důvodu neuvolnění ze školy. Celkem se dostavilo 25 hráčů. Na Ostravici jsme absolvovali do středy 4 tréninky. Už zde bylo jasné,že mezi hráči jsou velké výkonnostní rozdíly , což nakonec potvrdil i turnaj.

Do Brenny přijeli čtyři mužstva :Rumunsko, Polsko, Ukrajina aČR.

 • 12.10. ČR - Rumunsko 5:83 (0:47)

Rumunské mužstvo je sestaveno jen z ročníku 1989. Velmi fyzicky vybavení hráči, postavami skoro muži, o technice nemluvě. My jsme od začátku utkání chytali jeden náraz za druhým. Tři, čtyři skrumáže jsme dovedli pochytat ale pak když došlo k promíchání hráčů soupeře tak jsme již nestačili to ubránit. Hráči se snažili hrát ale naše hra většinou po třech fázích hry končí technickou chybou - předhoz, nebo nám soupeř sebere míč. Navíc šest trestných kopů nedokážeme kopnout do autu a dostaneme 3 pětky z protiútoku. V poločase rumuni vyměnili 11 hráčů, kteří bojují aby se dostali do základní sestavy.

Jedinou pětku položil Šostý.

Hráči po utkání byli dost dobití a přiznali, že tak těžké utkání v životě nehráli.

Nejlepší : Caldaroni, Podroužek, Šostý, Vrba, Šmolka, Doležel.

 • 13.10. ČR - Polsko 14:33 (0:7)

Polský trenér má k dispozici 50 !! hráčů ročník 1989, které si vybral ze čtyř vojvodství.Z těch si pak nominoval 26 hráčů. Opět neuvěřitelné figury, které u nás bohužel nenajdeme.

Utkání jsme začali velmi dobře 15 minut jsme poláky drželi u jejich 22metrovky měli jsme šance na položení ale chybí důraz na překonání soupeře nebo se hráči sami leknou jít do brankoviště a zbytečně přihrávají. Pak nám Polsko kopne míč až k nám do 22cítky my uděláme předhoz a z mlýnu nám dá vazač srandovní pětku kdy si na něho šáhnou tři hráči.

I dál jsme hráli vyrovnanou a dobrou hru. Po poločase dáváme pětku s prokopem. V 9 minutě dostaneme pětku po špatné obraně a běhe 6 minut další dvě. Za šest minut 21 bodů , kdy hráči přestanou být aktivní v obraně, čekají na soupeře a nekomunikují spolu. Šest minut prakticky pokazilo solidní hru i výsledek.

Body :Kašpar 5, Šmolka 5, Vrba 4,

Nejlepší: Caldaroni, Podroužek, Šostý, Vrba, Šmolka.

 • 14.10. ČR - Ukrajina 14:22 (14:12)

Toto utkání přineslo velké zklamání. Ukrajina jen bojovala a kopala a to ji stačilo na vítězství. Naši hráči udělali neuvěřitelných individuálních chyb jak technických tak taktických. V obou předchozích utkáních jsme hráli lépe.Mužstvo vůbec neplnilo úkoly, které dostalo.Stačilo hrát kolektivně a museli jsme je přehrát. Ukrajina byla špatně několikrát postavena a my volíme vždy špatnou stranu a nebo neumíme překonat soupeře 4 na 2, a dokonce i 5 na 2. kdy to kazíme předhozem a nebo průrazem.Když jsme potřebovali hrát tak se nechá Podroužek za zbytečný faul vyloučit a poškodí mužstvo.

Body : Šostý 5, Šedivý 5, Forst 2, Vrba 2.

Nejlepší: snad jen Vrba a Šostý.

Pár poznámek:

 1. Technika rukou některých hráčů navržených klubem do národního mužstva je žalostná.
 2. Kopy velmi špatné, neumíme pořádně kopnout míč do autu. Někteří v17 letech vůbec neví jak mají držet míč v ruce!!
 3. Postavení a hra křídel byla hrůza, většina jich nemá odhad na míč.
 4. Komunikace je dobrá do dvou ,třech skrumáží pak oněmní a nemluví spolu a čekají co s nimi soupeř udělá.
 5. Skládání málo agresivní, příkladem snad jen Šostý, Vrba a důrazný Šmolka.
 6. Někteří hráči nejsou vůbec sebekritičtí ke svému výkonu. Jen polovina spolupracuje a má zájem si nechat poradit.
 7. Pár ji bylo vyloženě na výletě, zajímají je obchody a blbiny a ani se nepodívají na trénink soupeře aby se něco naučili.
 8. To co hráčům stačí na dobrý výkon na kempu Ostravice v ročníku 1990 a 1991 je proti hráčům roč.1989 uplně nulový. Ti kteří u nás v kadetech a juniorech vynikají (kromě pěti vyjímek) nebyli vůbec vidět.
 9. Hráči zbytečně bojují o ztracený míč ve skrumážích , chodí tam z boku nebo přepadávají a pak jsme trestáni TK, místo aby se soustředili na přípravu obrany.
 10. Po autu nesený maul nebo vytvoření maulu byl pro některé velký problém, vůbec někteří neví jak tam dát hlavu bylo to tak na zlomení vazu!

V další práci s U18 je potřeba zavčas zjistit jestli hráči budou ze škol uvolněni a jsou schopni se zúčastnit všech akcí. Pokud by tomu tak nebylo je vyhozením peněz aby takový kádr cestoval na ME.

Na závěr: stejnou akci jsme absolvovali i loni. Časově bylo vše stejné jak informace na hráče tak i na kluby ale problémy nebyly. Asi hráči víc loni chtěli!!!

 

Jiří Šťastný

 

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Reprezentace mládeže > Osmnáctka na turnaji v Brenně

načítám...