Osmdesátiny významných českých ragbistů

6.2.2003 Jan Kudrna a Miloš Dobrý jsou legendami ragby

Koncem ledna a začátek února 2003 oslavili významná životní jubilea Jan Kudrna a Miloš Dobrý. Oba jsou legendami českého ragby. Pokud je znáte jen málo, přečtete si další řádky.

Osmdesátiny Jana Kudrny

PRAHA (5.2.2003) - Ve společnosti bývalých spoluhráčů z padesátých a šedesátých let oslavil s předstihem své kulaté narozeniny Jan Kudrna. Mezi dárky nechyběl ani ragbyový míč podepsaný všemi přítomnými spoluhráči a ragbyovými přáteli. Jan Kudrna se mezi ragbyové legendy zařadil jako trenér, metodik a ragbyový diplomat.

V únoru přesně 10.2.2003 oslavuje osmdesátiny jeden z nejstarších ragbistů v TJ Praga Jan Kudrna. Dlouholetý trenér TJ Praga a metodik ragbyového svazu byl v osmdesátých letech oceněn jako jeden z mála evropských ragbistů Zlatou medailí mezinárodní ragbyové federace FIRA. Je rovněž držitelem ocenění fair play. Diplomem tak tehedejší ještě Československý olympijský výbor ocenil jeho zásluhy o rozvoj ragby mezi mládeží. Pod jeho trenérským vedením nejdříve několikrát Pragovka vybojovala mistrovský titul v lize mužů a když v roce 1974 společně s Karlem Hrníčkem ve svém mateřském klubu založili mládežnickou základnu, stala se jejich škola ragby vzorem pro všechny ostatní české i zahraniční kluby, neboť byla řízena podle podobných francouzských škol. Je pozoruhodné, že v Pragovce oba ragbyoví nadšenci dosáhli s ragbyovými mrňaty skvělých výsledků, přestože v našich zeměpisných délkách a šířkách není ragby tak populární jako ve Francii. Dlouholetý klubový a svazový trenér, funkcionář a ragbyový diplomat Jan Kudrna má stále o hru se šiškou zájem. Je čestným předsedou ragbyového vysočanského klubu, kde sleduje sportovní růst v extraligovém celku svých vnuků Jana Kudrny a Petra Čížka a manažerské schopnosti svého syna Bruna Kudrny, který je rovněž předsedou České ragbyové unie. Ragbistům vypomáhá stále i jako tlumočník, neboť mezi čtyři jazyky, s kterými se domluví, patří i jazyk ragbyových mistrů Evropy rumunština.
“Ragby je filosofie, která učí pravidlům fair play a životu v kolektivu,” říká ragbyová legenda o hře se šišatým míčem, kterou naučil milovat stovky ragbistů nejenom v TJ Praga.

Za výkonný výbor České rugbyové unie předal jubilantovi blahopřejný dopis bývalý kapitán týmu TJ Praga, jehož byl Jan Kudrna trenérem, jinak i jeho následovník v trénování a v ragbyové diplomacii Eduard Krützner.

Miloš Dobrý oslavil osmdesátiny

Ragby CZ > Zprávy > Lidé v českém ragby > Osmdesátiny významných českých ragbistů

právě se děje

soutěže

 načítám...