Organizační komise ČSRU připravuje utkání Mistrovství Evropy

10.2.2004

Před zápasem ČR - Rumunsko v červnu 2003Před zápasem ČR - Rumunsko v červnu 2003
Před zápasem ČR - Rumunsko v červnu 2003

Jedna z mála komisí naší Unie, která se pravidelně schází, diskutuje, plní konkrétní úkoly z týdne na týden, je organizační komise ČSRU. Předsedou je Milan Rázga a jejími členy jsou již druhým rokem Jarda Mičke, Viktor Hlaváč (Estec), Dušan Macháček, František Maršík, Juraj Rázga, nově Jaroslav Nedbal (KB) a Josef Pavel (manažer reprezentace).

Komise již v loňském roce, samozřejmě ve spolupráci s funkcionáři klubů Tatra Smíchov, Říčany, představiteli Komerční banky i dalšími, připravovala zápasy naší reprezentace s Ruskem, Gruzií, Rumunskem, s výběrem Britské armády.

Letos již od prvních lednových dnů intenzivně připravuje zápasy v rámci ME a to jak u nás doma, tak i v zahraničí. Tíhu organizačních příprav zápasů reprezentace v Rumunsku, Rusku a Gruzii nesou především sekretář Unie Juraj Rázga a šéf cestovky Estec Viktor Hlaváč. Do Ruska a Gruzie jsou potřebná víza, zajišťuje se vhodné ubytování, časově nejvýhodnější letecké spojení (v Rusku s přestupem v Moskvě do Krasnodaru) a řada dalších „detailů“. Vedoucími výprav jsou do Rumunska Eduard Krützner, do Ruska Juraj Rázga, do Gruzie Milan Rázga.

V přípravě na dva zápasy u nás doma s Portugalskem a Španělskem se řeší vedle zajištění hotelu a dopravy v Praze pro mužstva i stravování, doprava a ubytování rozhodčích, delegátů FIRA/AER.

Jednalo se i o možnosti sehrát první zápas na hřišti v Říčanech, ale tam právě 6. března mají tradiční ragbyový ples a všichni se podílejí na jeho organizaci. Tak se oba zápasy 6. a 27. března budou hrát na stadionu Tatry Smíchov.

Je nutné zajistit plakáty, vstupenky, pozvánky pro sponzory, pro hosty z ambasád, programovou brožuru, tombolu, vlajky, hymny, hlasatele, doprovod zahraničních mužstev. Ve spolupráci, navázané při zápasech British Army s představiteli armádního sportu, Dukla chystá překvapení při zahájení zápasů.

.... Již zítra, 11. února, bude tiskovka ke všem zápasům, kterou organizujeme spolu s KB. Důležité je zajištění zdravotní služby při zápase. Vedla a vedou se složitá jednání o televizních přenosech zápasů. ČT přislíbila natočit záznam z druhého zápasu se Španělskem a reportáže do zpravodajství a branek ze zápasu s Portugalskem. Zpravodajství přislíbila i TV Praha.

Komise zajišťuje i setkání mužstev a doprovodů po zápasech, setkání rozhodčích, komisařů FIRA/AER s vedením ČSRU před zápasy.

V současnosti se jedná rovněž o zajištění občerstvení na hřišti na Tatrovce, kdy při lońských zápasech byla kritika na nedostatečnou kapacitu a fronty. Věříme i v pružnější prodej vstupenek u vchodu na stadion. Vstupné bylo stanoveno pro dospělé na 100 Kč plus 20 Kč ve prospěch zničeného hřiště v Petrovicích.

Komise se schází každé pondělí, jednání je dělné, členové v podstatě jen předkládají informace o tom, co je splněno, jaké jsou problémy a o těch se diskutuje. Práce skončí vlastně až 27. března na Tatrovce po skončení zápasu se Španělskem.

Všichni věříme, že na zápasech v Praze bude plný stadion, že kluby a oddíly zorganizují návštěvy především žáků, kadetů a dorostenců, že naše reprezentanty přijdou povzbudit nejen hráči, funkcionáři a členové klubů, ale i fandové dobrého sportu. Zápasy se silnými soupeři Portugalskem a Španělskem jistě stojí za to vidět na vlastní oči a povzbudit naše reprezentanty.

D. Macháček

Ragby CZ > Organizační komise ČSRU připravuje utkání Mistrovství Evropy