Omluva Jana Zachariáše ČSRU

5.6.2002

Vážení sportovní přátelé, chtěl bych se prostřednictvím tohoto dopisu omluvit nejen samotnému rozhodčímu Čekalovi, což jsem ostatně již učinil osobně, ale také všem rugbyovým fanouškům.

Svého nesportovního zákroku (napadení rozhodčího úderem hlavou do nosu) ke konci druhého zápasu o třetí místo mezi Brnem a Spartou, který nepatří mezi sportovní přátele, natož na hřiště, hluboce lituji a velice mě celá záležitost mrzí. Jsem si vědom nejen skutku, který jsem provedl, ale i následků, jež za něj ponesu. Očekávám, že můj trest bude ten nejvyšší, což považuji za správné, neboť bude sloužit pro výstrahu všem ostatním, jež by o něčem podobném kdykoli v budoucnu přemýšleli.

Jsem svým chováním zdrcen a znechucen. Vůbec nerozumím, jak mě taková věc mohla napadnout. Bylo to zkratové jednání, které si nedovedu sám osobně vysvětlit. Daný incident mě navíc mrzí jednak z toho hlediska, že díky němu jsem pokazil celkový dojem z prestižního zápasu o třetí místo, ale také z toho hlediska, že vím, že často kritizuji rozhodování některých rozhodčích přímo na hřišti, přičemž sám bych místo nich pískat nebo mávat nešel!

Rugby pro mě znamená velice mnoho. Není to jen koníček, ale i součást mého života. Mnohokrát mi pomohlo i v mých osobních problémech a abych se mohl soustředit jiným směrem. Mám zde mnoho přátel (a zřejmě i nepřátel) a o to víc svého nesportovního činu lituji.

Vím, že budu po zásluze potrestán, ale současně Vás touto cestou prosím o shovívavost, poněvadž bych rád ještě někdy pomohl svými sportovními výkony jak svému týmu, tak i popř. týmu národnímu.

Děkuji a zůstávám s pozdravem

V Praze, dne 4. 6. 2002

Jan Zachariáš

Ragby CZ > Omluva Jana Zachariáše ČSRU