Olomouc získala vítězství až v nastaveném čase

18.11.2003 Hrál se Český pohár: Mariánské Hory - Olomouc 24:25

[Dalibor Čech] První zápas ČS poháru byl pro obě mužstva velice prestižní.Olomouc chtěla oplatit Ostravským porážku z ligy a tak k utkání nastoupila v plné sestavě, ovšem již bez hostujícího Karla Ševčíka z Vyškova. Utkání začalo velmi svižně a hned zpočátku bylo jasné, že nejde o přátelské klání. Než se domácí rozkoukali ujali se Hanáci, dirigováni dvojící Pavel Bruno Pala a naturalizovaným Ostravákem Pavlem Lištvánem, vedení 0:5.Ostrava však reagovala zlepšenou hrou útoku a dvěmi pětkami a trestným kopem otočila utkání na 17:5. To je však ukolébalo a otěže utkání opět převzali Olomoučtí a dvakrát rojem korigovali na poločasových 17:15.

Ve druhém poločase se zdálo, že Ostravští budou úspěšní,zejména po položení další pětky a kopu. Odskočili na 24:15.To však bylo z repertoáru domácích vše. Místo zvyšování náskoku začali hrát nedisciplinovaně a produkovali velké množství chyb za které byli trestáni trestnými kopy, které rozehrávali hosté velmi rychle a udržovaly domácí pod stálým tlakem. Z tohoto tlaku vydřeli Olomoučtí další pětku a snížili na 24:20. Ostravským docházely síly, hrálo se ve dvadvacítce domácích. V osmdesáté minutě ukázal hlavní sudí Roman Kršák, že nastaví tři minuty a hned v první prolomili Olomoučtí domácí obranu a uzavřeli tak konečné skóre 24:25.

Závěrečné vteřiny pak byli velmi nervózní. Celé utkání provázeli menší či větší šarvátky,což bylo na škodu jinak vyrovnanému a pohlednému utkání. Olomoučtí neměli kopáče. Na branku se netrefili ani po jedné z pěti položených pětek a prohospodařili tak řadu bodů.Ostravští hráli bez své největší opory Franty Nohela s mladým týmem s několika juniory, kterým chybí zkušenosti.Ty jim předává hrající trenér Petr Juchelka,který od 60. minuty nahradil zraněného Otahalíka. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu hostů, kteří tak srovnali podzimní skóre vzájemných zápasů na 1:1. Hlavním rozhodčím byl Roman Kršák, který i po pauze řídil toto zbytečně přemotivované utkání bez větších chyb, a to i k nevoli domácího publika, kterému by slušelo více objektivity a smyslu pro fair play.

TJ Sokol Mariánské Hory : RC Lokomotiva Olomouc 24 : 25 ( 17:15)

Body : Mariánské Hory