Old Golden Prague

12.6.2003 3. ročník pražského turnaje veteránů

turnaj se uskuteční tento víkendturnaj se uskuteční tento víkend
turnaj se uskuteční tento víkend

Slavnostním přivítáním účastníků (Welcome Drink) v Kongresovém centru Holiday Inn zahájí ve čtvrtek 12.6.2003  již 3. ročník mezinárodního turnaje veteránů Old Golden Prague.

 

První ročník se v rámci série Oldies´n´Goldies konal v roce 1994, kdy byl v konkurenci 8 veteránských týmů nejúspěšnější anglický tým Willenhall RFC, který ve finále porazil pořádající Old Boys Praha 7:0. V boji o 3. místo vyhrál celek Rhiwbina RFC z Walesu nad Victorií Linden z Německa 34:0. Druhý ročník Old Golden Prague proběhl v roce 1999, kdy za účasti rekordního počtu 10 týmů vyhráli domácí Old Boys Praha před kombinovaným německo-italským týmem Padova-Potsdam a výběrem Moravy.

 

Celkem hrály v dosavadních dvou ročnících následující týmy:

2x Old Boys Praha a výběr Moravy – oba startují i letos, stejně jako Rhiwbina RFC z Walesu (která však letos poprvé nestartuje),

jednou Willenhall RFC a Moore RFC – oba z Anglie, Old Brescia, CA Rugby Padova a Rugby Rovigo - všichni z Itálie, RC Visé z Belgie, TSV Victoria Linden a Old Potsdam - oba z Německa, Stare regbi Moskva z Ruska, veteráni Kyjeva z Ukrajiny a Prague Barbarians, veteráni Dragonu Brno a veteráni Vyškova – všichni z ČR.

 

Letošního ročníku se účastní 8 týmů z 5 zemí, rozdělených do dvou kvalifikačních skupin, které se odehrají v pátek 13.6. od 16,00 na hřištích Pragy a Sparty. Kromě tradičních tuzemských účastníků Old Boys Praha a výběru Moravy bude na turnaji již historicky třetí tým z kolébky rugby Anglie, tentokrát Mill Hill RFC. Historicky druhým ruským týmem účastnícím se pražského turnaje se stanou Zolotye stariki St. Peterburg. Napoprvé přijedou týmy z Litvy, a to hned dva: Geležinis Vilkas z Vilniusu a Politechnika Kaunas. Rovněž premiérově bude na turnaji startovat historicky první mimoevropský tým, a to z Izraele: Elders of Zion. Poprvé se turnaje zúčastní i švédští zástupci Vintage Vikings, kteří vytvoří jádro mezinárodního týmu nazvaného Presidents XV.

 

Po volném dni v sobotu, v jehož rámci účastníci navštíví mezistátní utkání ČR-Rusko, turnaj vyvrcholí finálovými utkáními, která jsou na programu v neděli 15. června od 10,00 na hřišti čerstvého mistra Tatry Smíchov - čestný výkop finálového zápasu provede Dr. Noel N. Lehoko (MD), velvyslanec Johoafrické republiky v Praze. Závěrečné rozloučení účastníků (Closing Banquet) proběhne v Klášterním pivovaru Strahovského klášteru.

 

Podrobnosti viz http://oldboys.rugby.cz

Ragby CZ > Soutěže > Old Boys > Old Golden Prague