Old Boys a podzimní turnaje

6.10.2006 OBP zahájili novou sezónu

I staří pánové z OldBoys Praha zahájili svou letošní sezónu jejímž vrcholem bude účast na turnaji v Argentině. V měsíci září se Old Boys zúčastnili dvou turnajů ve Španělsku a na Ukrajině.

4. ročník turnaje o putovní pohár - Georg Holek -memoriál

Kyjev, Ukrajina - zpráva o turnaji konaném 30.-1.10.2006

Letos jsme se z účasti na turnaji omluvili.. Na vysvětlenou, již v loni jsme přijali pozvání a potvrdili účast na turnaji v Mar de Plata v Argentině. Na turné do Jižní Ameriky (2-23.11.2006) se chystáme dlouho, a když u tam budeme, Brazílii nemineme, máme tam sjednaná dvě utkání.

Nelze zvládnou obě akce najednou, jak po stránce finančí, tak i co se týče dovolené. Ale když jsem byl požádán Trudou Holek, zda bychom alespoň s několika hráči OBP podpořili tým "RBW Oldies", nebylo co řešit, přátelství, které mne pojilo s Jirkou a s Trudou Holek velelo- okamžitě, času není nazbyt - nominovat : Jágr (Sparta), Kocourek, Smička (Olomouc), Jágr, Myslikovjan, Petras, Šindelář (Tatra). Nutno dodat, že i nabídnutá finanční podpora ze strany žadatelky nebyla zanedbatelná při našem rozhodování.

Turnaje se zúčastnily 4 týmy - Ruderi Roma Rugby (Italie), RBW Oldies (Německo)+OBP, Veterans de Barcelona (Španělsko) - jen 7 hráčů a domácí tým Zolotyje kozaki .

Výsledková část :

RBW+OBP - Ruderi Roma 5 :10 (pokládal Myslikovjan)

RBW+OBP - Zolotyje Kozaki 5 : 20

RBW+OBP - Barcelona 5: 20 (hráli cca 3 Španělé + 17 Ukrajinců)

Pořadí týmů:

1. Zolotyje Kozaki , 2. Barcelona(=Ukrajina II.) 3. Ruderi Roma , 4. RBW+OBP

Na štítku putovního poháru poprvé nebude vyryto tým RBW. Zisk "bramborové" bude alespoň motivací do dalších turnajů (týká se i OBP).

Snaživý Ukrajinský organizační výbor udělal co bylo v jeho silách, zajistil rozhodčí s mezinárodní kvalifikací, což velmi přispělo k úrovni turnaje.

Trudě Holek byla pro všechny "numer one", byla požádána o rozhovor pro Kyjevskou televizi (já jsem tlumočil a nal vyzvání redaktorky TV krátce obeznámil sportovní veřejnost s činností OBP). Závěrečný banket se konal v hotelu Sport, vydařený (stoly se prohýbaly pod ukrajinskými, velmi chutnými specialitami, vodka tekla proudem), byly rozdány poháry, dary a zároveň bylo vyhlášeno místo konání příštího


5. ročníku turnaje o putovní pohár - Georg Holek -memoriál

v Barceloně - září 2007.

Oprávněně se domnívám, že zvolený termín není vhodný, protože koliduje se zároveň probíhajícím WRC ve Francii. Např. OBP má již koupené letenky na dva zápasy WRC v Marseille (08.09 a 12.09) a zajištěný hotel. Myslím, že nebudeme sami, kteří budou chtít být "u toho" (asi jen Španělům to může být jednu, mají to "za rohem").

Ještě před odletem jsem to probral se zástupcem Ukrajiny a shodli jsme se, že by bylo vhodné přesunout konání turnaje na první týden v květnu. Německý zástupce slíbil, že požadovanou změnu urychleně oficiálně oznámí zástupcům Barcelony a sekretáři EGOR Markovi Protegovi.

 

 

Slávek Petras, president OBP Praha 03.10.2006

 

Ragby CZ > Soutěže > Old Boys > Old Boys a podzimní turnaje