Odstoupení realizačního týmu české reprezentace do osmnácti let

2.5.2013 Česká reprezentace U18 - prohlášení realizačního týmu

Na jaře 2013 po úspěšném absolovování ME U18 oznámil celý realizační tým veřejnosti, že končí ve svém působení u této věkové kategorii. Tato skutečnost se stala realitou, přinášíme officiální prohlášení realizačního týmu české reprezentace do osmnácti let.

Realizační tým české reprezentace do osmnácti let ve složení Beneš, Čech, Chuter, Chytilová, Ouředník, Pospíšil,  se po mistrovství Evropy rozhodl odstoupit z vedení reprezentace U18 a pokračovat ve své práci v kategorii U19 a U20.

dsc02555.jpg

Oficiální prohášení

Pro odstoupení od národního týmu U18 jsme se rozhodli už dříve, a to čistě proto, že nás způsob práce u reprezentace se dá jen velice těžko vydržet dlouhodobě a skloubit se zaměstnáním, studiem, prací  v klubech, osobním životem. 

Bereme to však  více jako poslání než práci, všechen ten čas a prostředky tomu obětujeme rádi a jsme vděční za získané cenné zkušenosti. Cítili jsme ale, že je potřeba  taky někdy nabrat sil, protože  za ty roky působení u reprezentace (DB od 2008, celý RT od 2011) jsme si začali uvědomovat stále více, že fungujeme jen jako krátkodobá záplata v neutěšené situaci.

Není jednoduché pracovat bez dlouhodobé  vize, vidět kluky  pilně pracovat, zlepšovat se každým tréninkem, odehrát slibné zápasy na ME 2011, 2012, 2013 a vědět, že tito hráči se opět sejdou v reprezentačním dresu až za dlouhé dva roky těsně před ME U20. Podobně tomu bylo i před kategorií U18, kdy hráči absolvovali v podstatě  pouze stáže FIRA U16, U17 a to bylo vše.

Vždyť i současné výsledky U17 v Holandsku např. s domácím týmem,  nejsou žádným šokem a je zbytečné se navzájem obviňovat, jde jen o střet dvou týmů, z nichž jeden se poprvé sešel těsně před turnajem, zatímco s druhým se systematicky pracovalo 5 let (!).

Naopak je obrovsky důležité pro naši budoucnost, že se zde rýsuje nový realizační tým schopný systematicky  pokrýt dva-tři ročníky talentovaných hráčů. Tento  tým je nyní na samém začátku své práce a proto není  žádný důvod k panice, která stejně  nikam nevede,  ale je o to důležitější podpořit jeho iniciativu a aktivitu.

Naleznou se zde totiž další věci, které nám dávají naději a sílu, že je společně v rukou nás všech tento  výše popsaný stav  reálně  změnit. Při naší prací napříč republikou a kategoriemi se setkáváme s trenéry, jenž mají vizi, chuť posouvat sebe a své týmy nahoru,  a dělat věci jinak a  lépe.

Tato spolupráce se čím dál víc zlepšuje, což nám dokázal  vstřícný přístup klubů k  reprezentaci  U18 a my pevně věříme, že odměnou jim je růst jejich hráčů. Vidíme lidi, kterým současnost není lhostejná a místo stále se opakujících blogů a analýz na fóru, byť někdy  trefných a přesných,  nehledají viníky a nekonstatují problémy, ale snaží se je přímo řešit v rámci svých možností  svou poctivou prací.

Právě tento přístup v klubech, odhodlání a soudržnost nejen hráčů U18, ale i v dalších kategoriích po celé republice,  a podpora výkonného výboru ČSRU nám dodaly novou energii a tolik potřebnou motivaci  dále pracovat  a přispět  svou trochou tak, jak nejlépe umíme a můžeme.

Z důvodů, které jsou stručně vystiženy v přiloženém dokumentu, přecházíme tedy ve složení Beneš, Chuter, Ouředník, Pospíšil, Chytilová  ke kategorii U19 a U20.

Dalibor Čech bohužel na své přání u reprezentace končí, aby měl čas se věnovat rodině  a práci v klubu. Tímto mu chceme oficiálně poděkovat za práci, kterou pro reprezentaci odvedl a přejeme mu hodně zdaru v dalším působení.

Děkujeme taky všem, kdo se nám ozvali po našem odstoupení a omlouváme se, že  z důvodu probíhajících jednání na unii jsme nemohli toto rozhodnutí  a řešení  zveřejnit, dokud nebude oficiální.

Kdy jindy, když ne teď, je čas se vydat cestou přátelství, respektu a vstřícnosti. Vždyť pokud nevrátíme  všichni společně  našemu ragby tyto hodnoty, budeme dál naše snahy tříštit mezi jednotlivé nespolupracující skupinky. Naopak s porozuměním, vzájemnou tolerancí a podporou, jsme společně schopni udělat tento jasný a konkrétní krok směrem ke smysluplné, dlouhodobé a koncepční práci s našimi nadějnými hráči.

„Jediná nemožná cesta je ta, na kterou se nikdy nevydáte“

Soubor:projekt_u19_u20.pdfPopis:

 

Daniel Beneš, Michal Ouředník

 

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Reprezentace mládeže > Odstoupení realizačního týmu české reprezentace do osmnácti let

načítám...