O víkendu se hraje 14. kolo Super Rugby

14.5.2015

Víkendové 14. kolo Super Rugby nabídne fanouškům celkem šest zápasů a my se stejně jako každý týden pojďme věnovat pozvánce na každé z nich.

  Zoom gallery

Blues vs. Bulls

Prvním pátečním utkáním bude souboj mezi celky Blues a Bulls. Zápas se odehraje v Eden Parku a půjde o souboj týmů, jež mají letos naprosto rozdílné nálady.

Blues minulý týden prohráli v Melbourne s tamními Rebels a s bilancí deseti proher a pouze dvou vítězství se krčí až na třináctém místě tabulky.

Jejich páteční soupeř z Jižní Afriky má jiné starosti. Minulý týden měli Bulls volno a po pátečním utkání by se jistě rádi vrátili na post leadera jihoafrické konference. Bulls letos zatím sehráli jedenáct utkání, v nichž sedmkrát zvítězili a čtyřikrát prohráli.

Kde: Eden Park, Auckland
Kdy: pátek 15. května, 19:35 tamního, 9:35 českého času.

Reds vs. Rebels

​Druhé páteční utkání se odehraje v australském Brisbane a soupeřem tamnímu domácímu celku Reds budou hráči Rebels.

Toto australské derby může přinést velmi zajímavou podívanou. Reds minulý týden po doslova tragickém výkonu podlehli vysoko v Christchurch místním Crusaders a s bilancí devíti porážek a dvou vítězství jsou posledním celkem tabulky. Z nelichotivého postavení se samozřejmě budou chtít hráči ještě nedávno tak progresivního klubu rychle dostat.

Rebels prozatím zažívají nejpovedenější sezónu v historii klubu. Minulý týden doma porazili Blues a s bilancí šesti výher a pěti porážek mají stále reálnou šanci proklouznout do play-off. V tabulce jsou Rebels momentálně na desáté pozici.

Kde:
Suncorp Stadium, Brisbane
Kdy: pátek 15. května, 19:40 tamního, ​11:40 českého času.

Hurricanes vs. Chiefs

​Hned na úvod sobotní programu přijde lahůdka v podobě novozélandského derby. Suverén letošního ročníku - celek Hurricanes - přivítá na domácím stadionu ve Wellingtonu Chiefs, kteří jsou v národní konferenci na druhém místě.

Hurricanes válcují jednoho soupeře za druhým, minulý týden to byl konkrétně tým Sharks. S bilancí deseti výher a jediné porážky nemůže Hurricanes patřit jiná než první příčka v tabulce. ´Canes dohrají základní část soutěže proti soupeřům z Nového Zélandu a Hurricanes tak musí svoji dominanci potvrdit.

Chiefs měli minulý týden volný los, v posledním soutěžním utkání ve 12. kole však tým z Hamiltonu utrpěl překvapivou porážku v Melbourne od tamních Rebels. Dosavadní bilance ​celku sídlícího v Hamiltonu je osm vítězství a tři porážky, v tabulce jsou Chiefs čtvrtí.

Kde: Westpac Stadium, Wellington
Kdy: sobota 16. května, 19:35 tamního, 9:35 českého času.

Waratahs vs. Sharks

​Ve druhém sobotním utkání se v Sydney poměří celky Waratahs a Sharks.

Úřadující šampioni Waratahs minulý týden prohráli i podruhé v sezóně s Western Force a s dosavadní bilancí sedmi výher a čtyř porážek stále nemají jistotu účasti v play-off. Waratahs jsou na sedmém místě tabulky a zezadu se na ně​ reálně tlačí až tři další celky.

Sharks neprožívají vůbec šťastné období. Minulou sobotu podlehli i přes sympatický výkon ve Wellingtonu tamním Hurricanes a zaznamenali tak již letošní osmou porážku. K tomu Sharks dosud přidali pouhá čtyři vítězství a to stačí jen na průběžné jedenácté místo v tabulce.

Kde: Allianz Stadium, Sydney
Kdy: sobota 16. května, 19:40 tamního, 11:40 českého času.

Lions vs. Brumbies

​Třetí sobotní utkání se odehraje v Johannesburgu a domácí Lions v něm vyzvou Brumbies.

Lions minulý týden v zajímavém utkání nakonec doma porazili Highlanders a s bilancí sedmi výher a pěti porážek stále mohou z osmého místa pokukovat po příčce šesté, zaručující postup do play-off.

Brumbies minulý týden podlehli v Kapském Městě Stormers a připsali si šestou letošní porážku. K tomu přidal tým z Canberry stejný počet vítězství a prozatím se drží na třetím místě tabulky, což je zároveň i pozice leadera australské konference. V sobotu však musí Brumbies zabrat, poněvadž Waratahs mají stejný počet bodů, navíc však jeden zápas k dobru.

Kde: Ellis Park, Johannesburg
Kdy: sobota 16. května, 17:05 tamního i českého času.​

Cheetahs vs. Highlanders

​Čtrnácté kolo Super Rugby uzavře v sobotu v podvečer utkání mezi Cheetahs a Highlanders. Domácími budou na stadionu v Bloemfonteinu "Gepardi"​.

Cheetahs měli minulý týden volný los, ve 12. kole doma porazili překvapivě Stormers. S bilancí čtyř výher a sedmi porážek jsou Cheetahs až na dvanáctém místě tabulky.

Jak již bylo zmíněno, Highlanders minulou sobotu podlehli v Johannesburgu Lions a s bilancí sedmi výher a čtyř porážek jim patří páté místo tabulky.

Kde: Vodacom Park, Bloemfontein
Kdy: sobota 16. května, 19:10 tamního i českého času.

Ondřej Bulíček, ragby.cz

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > O víkendu se hraje 14. kolo Super Rugby

právě se děje

soutěže

 načítám...