O víkendu se hraje 13. kolo Super Rugby

6.5.2015

O prodlouženém víkendu se na jižní polokouli odehraje 13. kolo Super Rugby, čímž se tato prestižní soutěž přehoupne do závěrečné třetiny základní části. Na programu bude celkem šest utkání a my se pojďme podívat, která to budou.

  Zoom gallery

Crusaders vs. Reds

Třinácté kolo Super Rugby otevře souboj mezi Crusaders a Reds. V tomto utkání budou mít diváci patrně poslední šanci vidět Dana Cartera při domácím utkáním v Christchurch. Do konce základní části se již Crusaders v Christchurch nepředstaví a vzhledem k jejich dosavadnímu postavení v tabulce se nezná být pravděpodobné, že by v případě postupu do play-off sehráli svůj zápas/y doma. Jak známo, Carter se po sezóně přesouvá do Francie, kde zřejmě svou veleúspěšnou kariéru zakončí.

"Křižáci" minulý týden podlehli ve Wellingtonu tamním Hurricanes a s dosavadní bilancí pěti výher a šesti porážek jim patří až deváté místo v tabulce.

Reds měli v minulém kole volný los, před​ ​ dvěma týdny podlehli doma v Brisbane Hurricanes. Reds jsou s bilancí dvou výher a osmi porážek až na čtrnáctém místě průběžné tabulky.

Kde: AMI Stadium, Christchurch

​Kdy: pátek 8. května, 19:35 tamního, 9:35 českého času.​

Rebels vs. Blues

​Ve druhém pátečním utkání přivítají Rebels doma v Melbourne Blues.

Rebels se minulý týden postarali o jedno z největších překvapení letošního ročníku soutěže, když dokázali doma porazit Chiefs. Rebels letos prozatím vyhráli pět utkání a stejný počet jich prohráli. V tabulce jim pak patří desátá příčka.

Blues si minulou sobotu připsali druhou výhru v sezóně, když v Eden Parku porazili Western Force. Blues však již letos prohráli devět utkání a z průběžné třinácté příčky je to do play-off opravdu daleko.

Kde:
AAMI Park, Melbourne
Kdy: pátek 2. května, 19:40 tamního, 11:40 českého času.

Hurricanes vs. Sharks

Sobotní program čtyř zápasů odstartuje soubojem mezi celky Hurricanes a Sharks, hrát se bude ve Wellingtonu.

Hurricanes jsou suverény letošního ročníku, minulý týden doma porazili Crusaders a připsali si tak již letošní deváté vítězství. Celek z hlavního města Nového Zélandu letos zatím prohrál pouze jediné utkání. První celek tabulky však nyní čeká těžké období, protože se zhruba měsíc bude muset obejít bez své "útokovky" Beaudena Barretta, jenž má poraněné koleno.

Sharks se letos trápí, minulý pátek prohráli vysoko v Dunedinu se skvěle hrajícími Highlanders. Byla to již sedmá letošní porážka celku z Durbanu. Sharks se v této sezóně radovali z výhry pouze čtyřikrát a v tabulce jim patří až jedenáctá příčka.

Kde:
Westpac Stadium, Wellington
Kdy: sobota 9. května, 19:35 tamního, 9:35 českého času.

Western Force vs. Waratahs

Druhé sobotní utkání se odehraje na západě Austrálie v Perthu a tamní Western Force v něm vyzvou Waratahs.

Western Force minulou sobotu prohráli již desáté utkání v letošní sezóně, nad jejich síly byli tentokrát hráči Blues. Force se doposud radovali z výhry pouze jednou a bylo to právě proti Waratahs hned v prvním kole v Sydney. V sobotu by si tuto výhru jistě rádi zopakovali a mohli tak přemýšlet o odpoutání se z posledního místa tabulky.

Waratahs v minulém kole porazili v Canbeře Brumbies a s bilancí sedmi výher a tří porážek jim patří šestá příčka.

Kde:
nib Stadium, Perth​
Kdy​: sobota 9. května, 17:40 tamního, 11:40 českého času.​

Lions vs. Highlanders

​V jihoafrickém Johannesburgu se odehraje třetí sobotní utkání, v němž domácí Lions vyzvou Highlanders.

Lions i přes těsnou porážku v minulém kole na hřišti Bulls zůstávají černým koněm soutěže, s šesti výhrami z jedenácti utkání to do play-off není daleko. Lions jsou momentálně v tabulce na osmém místě.

Highlanders minulý týden předvedli nádhernou podívanou, při které srdce každého fanouška ragby plesalo radostí. "Horalé" si doma v Dunedinu​ ​ vysoko poradili se Sharks a připsali si letošní sedmé vítězství z deseti utkání. Highlanders jsou momentálně na pátém místě tabulky a jsou stejně jako vloni na nejlepší cestě do play-off.

Kde:
Ellis Park, Johannesburg
Kdy: sobota 9. května, 15:00 tamního i českého času.​

Stormers vs. Brumbies

​​​Poslední utkání 13. kola se odehraje v Kapském městě a Stormers v něm vyzvou Brumbies.

Stormers minulý týden poněkud překvapivě prohráli v Bloemfonteinu s Cheetahs a jsou momentálně s bilancí sedmi výher a čtyř porážek na sedmém místě tabulky.

Brumbies "na Prvního máje"​ ​prohráli doma v Canbeře s​ ​ Waratahs, díky zisku bonusového bodu za těsnou prohru však s bilancí šesti výher a pěti porážek zůstávají leaderem australské konference.

Kde: Newlands Rugby Stadium, Cape Town​
​Kdy: sobota 9. května, 17:05 tamního i českého času.​

 

Ondřej Bulíček, ragby.cz

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > O víkendu se hraje 13. kolo Super Rugby

právě se děje

soutěže

 načítám...