O víkendu se hraje 12. kolo Super Rugby

29.4.2015

O nadcházejícím prodlouženém víkendu se na jižní polokouli odehraje již 12. kolo Super Rugby. Na programu bude opět sedm utkání a my se pojďme podívat, která to budou.

  Zoom gallery

Highlanders vs. Sharks

​V prvním pátečním utkání Highlanders doma v Dunedinu přivítají Sharks.

Highlanders minulý týden prohráli v Canbeře s Brumbies, když nechali odpočívat všechny své All Blacks. Celková letošní bilance celku z Dunedinu je šest výher a tři porážky. Highlanders patří v tabulce před pátečním utkáním šestá příčka.

Sharks měli minulý týden volný los, před dvěma týdny doma prohráli s Bulls. Sharks letos zatím odehráli deset utkání, z nichž čtyřikrát vyhráli a šestkrát prohráli. V tabulce je celek z Durbanu až na desáté příčce; a toto postavení bude chtít v pátek rozhodně vylepšit.​

Kde: Forsyth Barr Stadium, Dunedin
Kdy: pátek 1.5., 19:35 tamního, 9:35 českého času.

Brumbies vs. Waratahs

​Druhé páteční utkání by mělo být jedním se šlágrů kola, Brumbies budou totiž v Canbeře ​hostit Waratahs.

Brumbies, jak již bylo zmíněno výše, minulý týden doma porazili s bonusovým bodem Highlanders, přičemž hlavní hvězdou večera byl domácí rváček David Pocock, jenž položil tři pětky.

Brumbies jsou leaderem australské konference s dosavadní letošní bilancí šesti výher a čtyř porážek.

Waratahs minulou sobota doma těsně porazili Rebels. Tým ze Sydney letos odehrál zatím devět utkání, v nichž šestkrát vyhrál a třikrát prohrál. Bilanci má tedy obdobnou jako jejich páteční soupeř, ten má však na kontě o čtyři bonusové body navíc.

Kde: GIO Stadium, Canberra
Kdy: pátek 1.5., 19:40 tamního, 11:40 českého času.

Blues vs. Western Force

​ Dvanácté kolo Super Rugby pokračuje v sobotu pěti zápasy. V prvním z nich Blues v Eden Parku přivítají Western Force. Půjde o so​uboj dvou posledních celků tabulky, jeden z nich by se tedy v sobotu mohl "nakopnout".

Blues v minulém kola prohráli v Christchurch s Crusaders, což byla jejich letošní devátá porážka z deseti odehraných zápasů. Blues jsou v tabulce čtrnáctí, o jeden bonusový bod před svým sobotním soupeřem.

Western Force předvedli minulý pátek povedený výkon, v Hamiltonu položili čtyři pětky, přesto však s Chiefs prohráli. Western Force mají dosavadní zápasovou bilanci na vlas stejnou jako Blues, mají však o zmíněný bonusový bod na kontě méně a uzavírají celou tabulku soutěže.

Kde: Eden Park, Auckland
Kdy: sobota 2.5., 17:30 tamního, 7:30 českého času.

Hurricanes vs. Crusaders

​Druhé sobotní utkání bude dalším šlágrem kola, v novozélandském derby totiž Hurricanes ve Wellingtonu vyzvou Crusaders.

Hurricanes se minulý týden vrátili na vítěznou vlnu, když v Brisbane s bonusovým bodem porazili Reds. Z dosavadních devíti utkání jich Hurricanes vyhráli plných osm a patří jim tak první místo v tabulce.

Crusaders minulý týden po matných výkonech v předešlých utkáních zabrali a doma porazili Blues. S bilancí pěti výher a stejného počtu porážek jsou Crusaders až na devátém místě tabulky a jistě budou chtít toto postavení v sobotu vylepšit.
 
Kde:​ Westpac Stadium, Wellington
Kdy: sobota 2.5., 19:35 tamního, 9:35 českého času.

Rebels vs. Chiefs

Ve třetím sobotním utkání přivítají Rebels doma v Melbourne rozjeté Chiefs.

Rebels minulý týden těsně prohráli v Sydney s tamními Waratahs a s dosavadní bilancí čtyř výher a pěti porážek jim patří jedenáctá příčka tabulky.

Chiefs pokračují v povedených výkonech a nic na tom prozatím nemění ani fakt, že se až do konce sezóny musí obejít bez "útokovky" Aarona Crudena. Minulý týden Chiefs doma v pohledném utkání s bonusovým bodem porazili Western Force, s osmi výhrami a dvěma porážkami jsou druhým nejúspěšnějším celkem soutěže, v tabulce jsou však až na čtvrtém místě, protože leaderem novozélandské konference jsou Hurricanes.

Kde: AAMI Park, Melbourne
Kdy: sobota 2.5., 19:40 tamního, 11:40 českého času.

Cheetahs vs. Stormers

Čtvrtý sobotní zápas se odehraje v jihoafrickém Bloemfonteinu, kde se tamní Cheetahs střetnou se Stormers.

Cheetahs minulou sobotu v krásném utkání nakonec v Johannesburgu nestačili na Lions a připsali si sedmnou letošní porážku. K tomu prozatím přidali tři výhry a v tabulce jsou na dvanácté pozici.

Stormers minulý týden v přímém souboji o leadera jihoafrické konference dokázali doma i podruhé v sezóně porazit Bulls, když všechny jejich body nakopal bezchybný Demetri Catrakilis. Stormers letos odehráli deset utkání, sedmkrát se radovali z vítězství, třikrát prohráli a jsou momentálně v tabulce na druhém místě.

Kde: Vodacom Park, Bloemfontein
Kdy: sobota 2.5., 17:05 tamního i českého času.

Bulls vs. Lions

V posledním utkání kola přivítají doma v Pretorii Bulls rozjeté Lions.

Jak bylo řečeno výše, Bulls minulý týden v Kapském Městě podlehli Stormers a připsali si tak čtvrtou letošní porážku. Šest dalších zápasů Bulls vyhráli a v tabulce jsou momentálně na páté pozici.

Lions se vezou na vítězné vlně, výhra nad Cheetahs minulý týden byla jejich pátou v řadě. Lions prozatím vyhráli letos šestkrát, prohráli čtyřikrát. V tabulce je celek z Johannesburgu osmý a šestá příčka zaručující postup do boje o titul rozhodně není daleko, momentálně pouhé dva body.

Kde: Loftus Versfeld, Pretoria
Kdy: sobota, 2.5., 19:10 tamního i českého času.


Ondřej Bulíček, ragby.cz

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > O víkendu se hraje 12. kolo Super Rugby

právě se děje

soutěže

 načítám...