O druhém finalistovi rozhodne až třetí zápas

22.5.2004 Na všech hřištích se hrálo mimořádně pohledné ragby

Říčanská první řada dominovala - Jan Kubálek, Jiří Skall v modrém (Říčany) nad Zdeňkem Zemanem (Praga) [foto J. Tauber]Říčanská první řada dominovala - Jan Kubálek, Jiří Skall v modrém (Říčany) nad Zdeňkem Zemanem (Praga) [foto J. Tauber]
Říčanská první řada dominovala - Jan Kubálek, Jiří Skall v modrém (Říčany) nad Zdeňkem Zemanem (Praga) [foto J. Tauber]
Autor pětky - Martin Pachmann (Říčany) [foto J. Tauber]Autor pětky - Martin Pachmann (Říčany) [foto J. Tauber]
Autor pětky - Martin Pachmann (Říčany) [foto J. Tauber]
Martinovi Pekárkovi (Říčany) často stačila i jedna ruka [foto J. Tauber]Martinovi Pekárkovi (Říčany) často stačila i jedna ruka [foto J. Tauber]
Martinovi Pekárkovi (Říčany) často stačila i jedna ruka [foto J. Tauber]
Martin Boháč (Praga) [foto J. Tauber]Martin Boháč (Praga) [foto J. Tauber]
Martin Boháč (Praga) [foto J. Tauber]

Poslední víkend přinesl zajímavé výsledky. Mnohými favorizovaná Praga prohrála doma s Říčany, a celkově též sérii 0:2. Říčanští lépe kombinovali a i přes nerozhodný výsledek v normálním čase působili jako lepší tým. Vyškov překvapivě porazil dalšího favorita, Tatru. Byla to první prohra Tatry v tomto roce. Skupina o udržení byla též zajímavá, Havířov poprvé vyhrál v Extralize!


TJ Praga Praha – RC Říčany 27:40 (po prodl.); 0:2 na zápasy

Říčany se druhou výhrou posunuly do finále play-off KB Extraligy. „Hrálo se skutečně velmi pohledné ragby. Zápas měl silný náboj a nasazení z obou stran. Padlo i hodně bodů. Zatímco první utkání v Říčanech nebylo tak pohledné, ve Vysočanech to byla ukázka hezkého sportu,“ pochvaloval si trenér vítězného mužstva Petr Michovský.

Říčany sice nemusely tolik tvořit, přesto byly v prvních dvaceti minutách lepší. „Pak přišla bitka a zápas byl do poločasu plný drobných soubojů. Přesto jsme první dějství dovedli do vítězného konce,“ dodal pro rugby.cz Michovský.Ve druhé čtyřicetiminutovce Praga srovnala hru i výsledek a došlo na prodloužení. Domácí v pokračovali v náporu a podle Petra Michovského byli i v této fázi lepší.

„Ale došel jim dech. Podle mě rozhodly dvě věci: lavička a fyzička. Vystřídali jsme sedm hráčů, a vyplatilo se nám to. Ve druhé části prodloužení jsme dali 13 bodů“. S ragby, které se v sobotu dopoledne hrálo ve Vysočanech, byl spojoený i trenér Pragovky joe Pavel. "Děkuji všem hráčům za vynikající zápas. Jsem na ně hrdý," prohlásil po vyřazení svého mužstva. 


JIMI RC Vyškov – RC Tatra Smíchov 15:3; 1:1 na zápasy

Spokojený byl s výsledkem i hrou také vyškovský trenér Miloš Michálek. „Bylo to vcelku jednoznačné. Prostě jsme Tatru v pohledném zápase přehráli. Jsme rádi, že už nejsme považovaní za outsidery a že rozhodne až třetí zápas v Praze“.

Podle Michálka přitom o vítězství Vyškova rozhodl útok, který zařídil všechny body, a zejména pak tříčtvrtka Ivan Smetana, autor dvou pětek. „Ale ani roj nehrál špatně. Dokonce bych řekl, že i v něm jsme byli lepší,“ uvedl pro rugby.cz Miloš Michálek.

Poločas 15:0


RC Havířov – RC Sparta 28:24

Zápas na severu Moravy Pražanům nevyšel, jak si představovali. A to ještě 8 minut před koncem vedli 24:23. „Havířovští hráli dobře takticky. Narušovali nám akce, kopali do míčů na zemi, a zejména nás přehráli ve 2. a 3. fázi. Jejich rychlé rozehrávky jsme nestačili pokrývat. Jinak jsme ale rozhodně nebyli horší, naopak,“ komentoval zápas vazač Sparty Robert Málek. Tragický byl přitom podle něho výkon rozhodčího Šustka. „Neběhá a pak nic nevidí. Vůbec proto domácím nepískal zalehávání a přepadávání. Ale my jsme zase neměli tolik protestovat. Třicet trestných kopů proti nám je fakt hodně. Na rozhodčího se nevymlouváme, ale podle mě se Šustkovi zápas příliš nepovedl,“ hledal Málek příčiny prohry.

Poločas 20:13


RC Real Spektrum Brno – RC Bystrc 37:12

„Jsem navýsost spokojený Byla to jednoznačná záležitost. Dali jsme pět pětek a hru bezpečně kontrolovali,“ řekl rugby.cz trenér Real Spektra Jiří Šťastný. Bystrc snížila až 6 minut před koncem zápasu, do něhož ve druhé půli trenér Šťastný nasadil i řadu mladých hráčů.

Poločas 24:0


RK Petrovice – RC Přelouč 24:11

Pohledné ragby nabídla také 1. liga. Petrovice začaly domácí zápas dvacetiminutovým náporem, z něhož rekrutoval stav 15:0. „Pak se projevila stará nemoc našeho mladého mužstva. Dovolili jsme Přelouči hrát na naší polovině hřiště, a do půle snížila na 15:11,“ komentoval utkání trenér domácích Jiří Brt, podle něhož měly Petrovice navrch v mlýnech, zatímco hosté v autech. „Líbila se mi i naše hra v útoku. Hráli jsme hezky, na hranici rizika. Ale na druhou stranu jsme zase selhali v kopech.“ Ovšem výkon kopáče hostů, zkušeného Kamila Kratochvíla, dokázal Brt ocenit. Z vlastního mužstva se podle něho zápas povedl především tříčtvrtce Ondřeji Nosákovi a v první půli i zadákovi Janu Rudolfovi.       

Poločas 15:11


RC Lokomotiva Olomouc – Sokol Rugby Mariánské hory 21:0

Domácí si v neděli dopoledne vcelku snadno poradili Mariánskými horami. Podle trenéra hostí Petra Juchelky o výsledku rozhodly především individuální chyby. „Dostávali jsme laciné body. Například, když jsme nechytili obranný odkop Olomouce,“  uvedl Juchelka pro rugby.cz. „A k tomu si ještě naše útoková spojka - Michal Jílek - vykloubila rameno,“ dodal.

Poločas 13:0

Ragby CZ > O druhém finalistovi rozhodne až třetí zápas