Nový Zéland z první ruky, den 5

28.9.2011

Dnešní ragbyová utkání byla hezká. Kanada a Japonsko se rozešli smírně, ale byl to moc hezký zápas. Američané dlouho Itálii vzdorovali a také se bylo na co dívat.

Zoom gallery   Zoom gallery

Ráno jsme se odjeli z Queenstownu směrem na jih podle jezera Wakatipo, které je druhým největším na Zélandu. Všiml jsem si, že nafta stojí jen asi 20 korun za litr, ale prý každý diesel platí daň za kilometry, takže to zase takovou výhodou není.

Cestou jsme stavěli v Athelu, daleko od civilizace a dali si cheese roll, místní specialitu. Sendvič namočený v sýru, zatočený do ruličky a zapečený.

Odpoledne trávíme na farmě s 1500 krávami, která by asi byla noční můrou mého tchána, který se stará o krav deset. Nový Zéland je výborným vývozcem sušeného mléka, tato farma s deseti lidmi ho prodá ročně za 60 milionů korun. Bohužel Prof není vlastníkem, ale jen hlavním manažerem, který tu teď v sezóně telat dělá 15 hodin denně.

Zoom gallery  Zoom gallery

Vedle je nádherná horská řeka, tekoucí mezi horami, lesy, ovčími, jeleními i dobytčími farmami. Jdeme tudy na procházku se psy a probíráme strasti ragbyových trenérů.

Speights je prokazatelně nejhorším pivem na světě. Místní si to nemyslí, dokonce jsou na něj pyšní. Prof nám vysvětluje, že název je zkratkou pro Superior Piss Enjoyed In Great Hotels Throughout the South.

Už je nám to jasnější. Otevíráme si další a zakusujeme k němu domácí hovězí i jehněčí stejky z grilu.

Zítra jedeme do Dunedinu, kde jsem před 16 lety hrál za klub Pirates.

Honza Kůň Macháček

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
Ragby CZ > RWC 2015 > RWC 2011 Nový Zéland > Nový Zéland z první ruky > Nový Zéland z první ruky, den 5