Nový Zéland z první ruky, den 9

1.10.2011

Samoan Eric, který se o nás stará, není typickým ostrovanem v Aucklandu. Samozřejmě hrál ragby i league, chodil do známé ragbyové školy, má spoustu bratranců, sestřenic a dalšího příbuzenstva, ale neživí se na stavbě, ale je grafikem pro rockový časopis a dělá trička.

Zoom gallery

Maminka mi napsala email, že čte tyto poznámky a že bych neměl psát o pivu, ale spíše se věnovat ragby. Ono to moc oddělit nejde, ale pokusím se. Ahoj mami.

O Speights nesmím psát, o dalších pivech také ne, takže ani nebudu zmiňovat, že Rick zde potěšil místní australským rumem.

Mluvím s Tonym Marshem a Scottiem Wisemantelem, který trénuje tým Samoy. Blahopřeji k včerejšímu výkonu, ale on je zklamaný, protože prý měli na víc. Prohráli s Jižní Afrikou 17:10 s Walesem předtím 13:5, takže končí.

Zoom gallery  Zoom gallery

Přesunujeme se ke stadionu, kde fanoušci už sledují utkání po restauracích. Pokud to není zrovna vaše země, fandíte automaticky slabšímu. Všichni tedy, k Rickově nelibosti, tleskají, když Rusové statečně bodují proti Austrálii v druhém poločasu.

Ragby má dnes konkurenci, na několika obrazovkách běží přenos finále australského fotbalu z Melbourne, kde před 90 000 diváky hrají Collingwood a Geelong.

Začíná však zápas Francie - Tonga a k potěše všech Tonga vede už 13:6. Collingwood tahá za delší konec 57:54.

Tonga Francii poráží, restaurace bouří, oslavy v Aucklandu propukají. Je tu více Tonganů než na ostrovech samotných. V televizi říkají, že je to zatím největší překvapení v historii šampionátů. Lievremonta asi doma zlynčují, pokud se nestane zázrak proti Anglii.

Stadion je plný k prasknutí, sedíme vedle medvědů Ukrajinců v modrožlutých teplákovkách a za halasnými opilými Angličany. Skotové hrají jako kdyby jim brali manželky a ještě minutu před koncem vedou. Nanešťestí Ashton pokládá v rohu a je rozhodnuto, další překvapení se nekoná. Za poznámku stojí, že Johnny Wilkinson netrefil první tři kopy.

Večer končíme procházkou domů kolem ragbyového klubu Eden, kde se na chvilku zastavujeme.

Zítra jedeme do Hamiltonu na zápas Wales - Fiji.

Honza Kůň Macháček

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
Ragby CZ > RWC 2015 > RWC 2011 Nový Zéland > Nový Zéland z první ruky > Nový Zéland z první ruky, den 9