Nový Zéland z první ruky, den 8

1.10.2011

Malé letiště se nazývá Dunedin International Airport, ale s výjimkou dvou letů do Brisbane odsud do zahraničí melétá nic. Za přihlížení 200 krav, 1000 ovcí a nesčetně králíků odlétáme na sever do Aucklandu.

Zoom gallery  Zoom gallery 

Zatím jsem o tom nepsal, ale je téměř neuvěřitelné, kolikrát se za den s někým dáme náhodně do řeči.  Kdokoli je ochotný ihned rozebírat poslední utkání a povídat si o ragby.

Sedíme vedle Andyho, obchodníka s autosklem, který nám nabízí abychom u něj bydleli ve Wellingtonu, protože trénuje malé kluky v klubu Jerryho Collinse a ragbyové cestovatele rád pohostí. Samozřejmě řešíme ideální sestavu All Blacks proti Kanadě a potom pro čtvrtfinále.

Vazač Kieran Reid se vrátí po zranění, trenér Henry mu zítra dá kolem 50 minut na hřišti. Místní jsou rozděleni ohledně mlýnovek. Zatímco Weepu je lepším obráncem a dobrý kolem skládky, Cowan má lepší přihrávku a vyrovnané výkony.

Zoom gallery 

Bydlíme u Brendanova samoanského bratrance Erica a společně budeme večer fandit týmu Manu Samoa proti zeleným mužům Springboks.

V hlavním městě si prohlížíme obří zónu pro fanoušky, zbudovanou v přístavu. Atmosféra tam je vlažná, protože se nic nehraje. Mají tu největší ragbyoou šišku na světě, ale možná ji jednou s Bóžou v Edenu trumfneme. Nebo uděláme alespoň největší kopátko.

Zoom gallery  Zoom gallery

Doprava na stadion North Shore je zadarmo. Čekáme ve frontě na odvoz, přes okénko odjíždějícího autobusu na mě klepe známá tvář. Martin Máma Frank je tu s pražskými Old Boys a právě se vrátili z výletu ma Cookovy ostrovy. Sedíme na krásném stadionu hned vedle sebe.

Zápas je vynikající, sportovně založené publikum fandí všem, obíhají dvě mexické vlny. Siva tau, samoansky válečný tanec, nám dává šimrání na zádech. Boks se rozcvičují pod námi a jsou to obři. Od prvních vteřin je to souboj dvou tygrů.

Zoom gallery

Překvapuje mě, že kluci v modrém vůbec nekopou a útočé odevšad. Alesana Tuilagi je ve formě, ale je ve stínu obou tříčtvrtek. Největší zbraní Boks je zadák Steyn a jeho kopy.

Přestože hrajou kluci výborně, loučí se s šampionátem porážkou 13:5. Zápas začínal pozdě, tak jdeme spát na Aucklandské poměry docela brzy. Dnes žádné Speights, jen Steinlager.

Zoom gallery  Zoom gallery

Zítra jdeme fandit Skotsku proti Anglii na stadion Eden Park.

Honza Kůň Macháček

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
  • Auckland neni hlavni mesto

    Araon Na to jsme my, Wellingtonane, ponekud haklivi. ;-)

    • lafseo90 Take lots of pictures. Study them to see which are the most natural looking with the best lighting effects. Thanks.
      Regards,

Prosím vyplňte všechna pole!

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
Ragby CZ > RWC 2015 > RWC 2011 Nový Zéland > Nový Zéland z první ruky > Nový Zéland z první ruky, den 8