Nový Zéland z první ruky, den 7

29.9.2011

Dneska se vstávalo trochu hůře, jelikož jsme dlouho do noci probírali ragbyovou taktiku. Začínáme brzy, abychom stihli rozhovor na hřišti Pirates. Zase je hezky, máme štěstí.

Rozhovor vede místní redaktor pečlivě, dokonce povolává fotografa. Je mi trochu trapně, když vedle potichu sedící správce klubovny Russell Amos poznamenává, že odehrál 250 utkání za Pirates během své patnáctileté kariéry.

Jeff WalkerZoom gallery
Jeff Walker
  Rozhovor pro Otago DailyZoom gallery
Rozhovor pro Otago Daily

Nejsem jediným letošním navrátilcem, ten podstatně známější se tu před týdnem k překvapení všech zastavil. Anglický rojník Simon Shaw přijel hned po zápase Anglie s Gruzií a s ostatními v klubu sledoval další utkání. Také se zastavil u Jeffa.

Jeff Walker je bývalým mezinárodním rozhodčím a známým činovníkem klubu. Díky němu jsem se tu cítil dobře a mám mu být za co vděčný. Před měsícem slavil 80 a zdravíčko mu už moc neslouží. Když se vidíme tak ožívá a ihned nás zásobuje mnoha veselými ragbyovými historkami. Jako bych odjížděl včera.

Pirates 1995Zoom gallery
Pirates 1995
   DunedinZoom gallery
Dunedin

Po obědě s klukama v pivovaru Speights jedeme do severní části města, kde je známá univerzita a nový stadion. Dave mi ukazuje zavřenou restauraci Gardens známou jako The Gardies, kam chodili nejen studenti, ale byla často cílem týmů, které hrály na Carisbrooku. Vzpomínám, jak jsem si tam tehdy dal několik piv s All Blackem Markem Ellisem.

The GardiesZoom gallery
The Gardies
  Univeryzitni areal 1/4Zoom gallery
Univeryzitni areal 1/4

Univerzita je impozantní a stadion je součástí jejího sportovního parku, který zahrnuje 12 ragbyových hřišť. A jen dvě na ten divný sport s kulatým míčem.

Nový stadion je celý ze skla a už tušíme, proč tu Johnny Wilkinson nedal 4 z 5 kopů proti Argentině. Přímo nad háčkem totiž kouká na obří obrazovku, která ukazuje, jak se soustředí. Také by mě to rozhodilo.

Otago PeninsulaZoom gallery
Otago Peninsula
 Otago Peninsula
Otago Peninsula

Jedeme na Poloostrov Otago a díváme se na vzácné albatrosy, tučňáci jsou zalezlí. Rychle na večeři na pláž v St Claire a rychle domů k Daveovi a psaní.

AlbatrosZoom gallery
Albatros

Zítra letíme do Aucklandu na zápas Samoa - Jižní Afrika. Budlet budeme v rodině Brendanova samonského bratrance Erica.

Honza Kůň Macháček

 

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
Ragby CZ > RWC 2015 > RWC 2011 Nový Zéland > Nový Zéland z první ruky > Nový Zéland z první ruky, den 7