Nový Zéland z první ruky, den 3

25.9.2011

V neděli vstáváme pozdě kvůli změně času (doufám, že to nezní jako výmluva). Z hotelu nás vyzvedává kamarád Brendan se sestřenicí. Pamatuji si, že mi říkal o bratrancích, tak se ptám kolik jich je. Brendan má kolem 100 bratranců a sestřenic. Toto je sestřenice Leone.

Máme hlad, tak si dáváme hamburger Bioburger v doporučené restauraci Burgerfuel. Lepší hamburger jsem ječtě neměl a to jsem jich zkusil hodně. Nápad pro Prahu, ale nevím, jak by uspěli s takto poctivými porcemi.

Další Brendanův bratranec, Eric, kter jede s námi, je nadšený, jelikž ačkoli bydlí přímo vedle,  nebyl na na stadionu Eden Park od roku 1977. Je jasné, ža fandíme Samoe, bratranci Reidiové nám nedávají šanci výběru.

Utkání začíná dvěma hakami proti sobě. Ještě teď mě z toho mrazí v zádech. Opravuji se, už Mára Švíř mě upozrnil na to, že tyto bojové tance nejsou haky, ale mají vlastní názvy a haka je ta novozélandská. Brandan to potvrzuje.

Sledujeme výborné ragby, na stadionu je 60 000 fanoušků, přijde mi, že jsou to spíše Samoané než jejich ostrovní kolegové Fidžané.

Ragby se hraje ve vysokém tempu, je to výborná podíávaná. Všichni vstávají, když balon jde na Henryho Tuilagiho, známého pořízka z Leicesteru, ale on spíše fixuje obranu a dělá tak místo ostatním. 

Hymny Samoa a Fidží, Eden PrakZoom gallery
Hymny Samoa a Fidží, Eden Prak

Samoa bez větších potíží vyhrává a soustředí se nyní na Jižní Afriku, kterou v pátek musí porazit, aby mohli myslet na postup ze skupiny.

Na stadionu jsme se potkali s naším dalším bývalým spoluhráčem Tony Marshem, Novozélanďanem, který ale hrál za nároďák Francie. Podle vlastních slov má ragby dost a teď trénuje fyzičku Novozélandský tým squashe.

Brenda, bratranec Eric, já a RickZoom gallery
Brenda, bratranec Eric, já a Rick

Také nás přišel pozdravit Scottie Wiesmantel ze Sydney, který nás trénoval rok v Clermontu, teď je jedním z trenérů Samoy. Moc útočníky nechválil, prý měli chodit více rovně a Fidžany neobíhat. 

Další utkání jdeme sledovat do restaurace. Tam se potkáváme (a řádně to zapíjíme) s Brienem Evansem, trenérem novozélandské ženské ragbyové reprezentace v ragby, které jsou mistryněmi světa.

Trochu s nadsázkou tvrdí, že je jediným z jeho školy (na které je ředitelem), kdo vyhrál jako trenér Světový pohár v ragby. Graham Henry, současný trenér All Blacks, tam dlouho trénoval. Jeho brácha naléhá, abych o něm také něco napsal, takž ho zmiňuji: jmenuje se Rob Evans.

Brendan Reidy, pilíř Samoy, 1994-1999.Zoom gallery
Brendan Reidy, pilíř Samoy, 1994-1999.

Irsko dovolilo Rusům dvě pětky, ale jinak celkem nuda. Zato zápas Skotsko - Argentína byl nervák do posledních vteřin. Výsledek byl 12:13 pro Pumy, takže jsou na nejlepší cestě do čtvrtfinále.

Zítra letíme na Jižní ostrov do Queenstownu.

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
 • Brendan

  Stěna st. Čau Koni,
  vyřiď Brendanovi, že ho moc zdravím z Čech :-), třeba si bude ještě pamatovat na kalbu v Clermontu :-)
  Měj se tam fajn Stěna

  • lafseo90 Practice taking pictures under every kind of natural lighting possible. Take lots of pictures. Study them to see which are the most natural looking with the best lighting effects. Thanks.

 • NZ den 3.

  J.A. Komenský Mistryně světa, nikoliv mistrině světa !!!! Koni, to je docela ostuda.

Prosím vyplňte všechna pole!

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
Ragby CZ > RWC 2015 > RWC 2011 Nový Zéland > Nový Zéland z první ruky > Nový Zéland z první ruky, den 3