Nový Zéland z první ruky, den 12

6.10.2011

Dnes se opět nic nehraje a navíc leje jako z konve. Aby národ nebyl o svůj milovaný sport ochuzen, tak ragby běží na třech kanálech zároveň, ale my přeci jen vyrážíme deštivým ránem do půjčovny kol.

Nový Zéland leží mezi dvěma deskami, takže tu je hodně zemětřesení a sopečné aktivity. Pro nás to konkrétně znamená, že se tu v levném motelu můžeme naložit zdarma do vířivky s vodou, která smrdí jako stará vajíčka.

Ač nejlevnější, horská kola půjčená v backpackers jsou nečekaně solidní. Vyrážíme za ustávajícího mrholení od jezera Taupo podél vytékající řeky Waikato směrem na sever.

Zoom gallery

Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery

Mají tu několik turistických pastí. Tryskové čluny (jetboats) jsou spíše horskou dráhou než prohlídkou krásy okolí. Krevetí farma také stojí za to. Lidi tu sedí u sádek, ve vodě koupou háčky a doufají, že chytí krevetu.

Meteorologové se, podobně jako naši, sekli, takže je po dešti a my jedeme jen v tričkách. Vodpoády jsou úchvatné, pak se procházíme po plošině s gejzíry a párou, kterou nazývají Měsíční krátery. Je zajímavé, že se objevila až potom, co tu postavili geotermální elektrárnu. Většinou to bývá naopak.

Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery

Projíždíme na kolech lesními cestami a Rick už má křeče. Jsme jen v polovině, tak chudák jede přes bolest. Po chvíli přijíždíme k potoku, o kterém jsme slyšeli, že je termální a lze se v něm koupat. Lezu tam nohama, ale nevydržím tam ani deset vteřin.

Zoom gallery

Jedeme tedy podle něj dolů, kde vtéká do řeky Waikato a už tam je hodně lidí, zejména ragbyových cestovatelů, kteří si užívají kontrastu horké a ledové vody přímo mezi kameny. Trávíme tu asi dvě hodiny, přidává se k nám skupinka Johna Loudena, našeho bývalého spoluhráče ze Slavie.

Austrálie - Jižní Afrika

Toto bude o víkendu asi nejvypjatější souboj velkých favoritů. Boks mají zraněného kopáče dlouhých kopů Francoise Steyna. Brian Habana JP Peterson jsou zranění také, ale přespokládá se, že nastoupí. Wallabies bude chybět křídlo Drew Mitchell i vazač Palu.

Očekává se se tuhá bitva s taktickými kopy a pevnými obranami. Všichni jsou zde zvědavi, jak se podaří australským spojkám Cooperovi a Geniovi narušit obrannou lajnu Boks.

Cooper se narodil na Zélandu, takže pokaždé, když má balon, tak místní nesportovně bučí. Jako kdyby mohl za to, že ho rodiče v šesti letech vzali do Brisbane.

Zoom gallery 

Zítra cestujeme dále na jih, do Wellingtonu, kde se zdržíme do neděle a budeme na utkání Irsko - Wales.

Honza Kůň Macháček

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
Ragby CZ > RWC 2015 > RWC 2011 Nový Zéland > Nový Zéland z první ruky > Nový Zéland z první ruky, den 12