Nový Zéland z první ruky, den 10

2.10.2011

Včera se při tréninku zranil Daniel Carter, klíčový hráč místních All Blacks. Pro Novozélanďany je to nejdůležitější zpráva dne. Přetrhl si tříslo při kopání, takže na Světovém poháru končí. Dnes měl být kapitánem proti Kanadě. My si pronajímáme auto a jedeme do Hamiltonu na Wales-Fiji.

Diskutujeme, kdo za něj nastoupí, asi Colin Slade. Z Australanů jede domů útočník Drew Mitchell s natrženým zadním stehenním svalem.

Ragby zde zastiňuje kampaně před nadcházejícími volbami. Mají tu tři hlavní strany, National, Labour a Mana. Tedy pravý střed, levý střed a Maory. Televizní diskuse se odehrává u piva v hospodě s často je prokládána odkazy na Světový pohár nebo dnešní finále league v Sydney.

Jedeme po čtyřproudé dálnici na jih do Hamiltonu. Postupně ubývají pruhy až se začínáme obávat podobné dobytčí zácpy jako v Dunedinu.

Zoom gallery

I přes prudký déšť poráží Wales Fidži 66:0. Hráli hezky, zatím nejlépe z celé skupiny Jižní Afrika, Fidži, Wales, Samoa.

Rozebíráme to nad Waikato Draught a sledujeme Grand Final třináctek ze Sydney, kde zatím aucklandští Warriors prohrávají 12:3.

Zoom gallery

Mladý tým Warriors bojuje, ale kvůli chybám prohrává 24:10. Překvapilo mě, že za celý druhý poločas není ani jeden trestný kop, týmy jsou naprosto disciplinované.

V poločasu vede Irsko nad Itálií v Dunedinu 9:6. Trenér jim asi dobře v šatně radí, Irsko Itálii teď drtí. Párty v Rodeo Bar tady v Hamiltonu je v proudu. O pivu psát nesmím, tak tu je ragby na obrazovkách, rocková klasika jak si ji pamatuji z minula, opilí Velšani. Nádhera.

Odbočka k All Blacks: Colin Slade se také zranil, ale démon Weepu hrál na útokovce výborně. Já bych to tak nechal.

Zoom gallery  Zoom gallery

Už chceme jít domů, ale potkáváme dalšího ex-slávistu Johna Loudena. Cestuje tu s kamarády obytňákem po Zélandu. Jsou v polovině, ale mají před sebou ještě měsíc.

Zítra jedeme do Taupo na horké prameny. Jestli na něco v těchto poznámkách zapomínám, pošlete mi zprávu.

Včera jsme vzpomněli na Zdeňka Barchánka, hráče Slavie i národního týmu, který nás opustil. Baršus byl poctivým fanouškem, chodil nás podporovat i v dobách, kdy se nám nedařilo a pořád nám věřil. Bude nám moc chybět.

Honza Kůň Macháček

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
Ragby CZ > RWC 2015 > RWC 2011 Nový Zéland > Nový Zéland z první ruky > Nový Zéland z první ruky, den 10