Nový Zéland obhájil podruhé vítězství v poháru Tri Nations (+video)

22.7.2007 Tri Nations 2007 – 6. kolo

Haka - Carl Hayman
highlights NZL-AUS

O vítězi letošního ročníku poháru Tri Nations rozhodlo až poslední utkání, v sobotu 21. července v Aucklandu na Eden Parku porazili domácí Novozélanďané po přesvědčivém výkonu letos skvěle hrající Austrálii. All Blacks tak získali nejen Bledisloe Cup, ale po třetí v řadě vyhráli pohár Tri Nations.

DG: Giteau

Rozhodující utkání začalo z obou stran velmi opatrně, oba soupeři čekali na to kdo dřív udělá chybu. Domácí vynikali tvrdou obranou a rychlým přechodem přes střed hřiště, mnohdy se však dopouštěli zbytečných ofsajdů a přicházeli často o míč.

Austrálie nedokázala najít recept na překonání obrany a tak jí nezbylo nic jiného než využívat dobré pozice pro proměňování trestných kopů. All Blacks měli do poločasu dvě velmi slibné šance, ale nedokázali akce zakončit pětkou.

Skóre tedy určovali téměř dvě tetiny utkání pouze kopáči obou týmů,více se dařilo domácí hvězdě Danielu Carterovi, který proměnil v 52. minutě svůj šestý trestný kop a zvýšil na 18:12.

O vítězi se rozhodlo o šest minut později, kdy po souvislém tlaku roje All Blacks položil pětku pilíř Tony Woodcock k pravému rohovému praporku. Do konce utkání ještě pojistil letošní vítězství opět Daniel Carter z trestného kopu.

Čtyřicet osm dní před světovým pohárem poslali All Blacks světu jasný signál, letos jedou do Francie pro titul Mistra Světa.

Nový Zéland
15 Mils Muliaina, 14 Doug Howlett, 13 Isaia Toeava, 12 Luke McAlister, 11 Joe Rokocoko, 10 Daniel Carter, 9 Byron Kelleher, 8 Rodney So'oialo, 7 Richie McCaw (c), 6 Jerry Collins, 5 Chris Jack, 4 Keith Robinson, 3 Carl Hayman, 2 Anton Oliver, 1 Tony Woodcock.
lavička 16 Keven Mealamu, 17 Neemia Tialata, 18 Reuben Thorne, 19 Chris Masoe, 20 Brendon Leonard, 21 Aaron Mauger, 22 Nick Evans.

Austrálie:
15 Adam Ashley-Cooper, 14 Mark Gerrard, 13 Stirling Mortlock (c), 12 Matt Giteau, 11 Drew Mitchell, 10 Stephen Larkham, 9 George Gregan, 8 Stephen Hoiles, 7 George Smith, 6 Rocky Elsom, 5 Dan Vickerman, 4 Nathan Sharpe, 3 Guy Shepherdson, 2 Stephen Moore, 1 Matt Dunning.
lavička 16 Adam Freier, 17 Al Baxter, 18 Hugh McMeniman, 19 Mark Chisholm, 20 Phil Waugh, 21 Scott Staniforth, 22 Chris Latham.

1996 Nový Zéland

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Nový Zéland obhájil podruhé vítězství v poháru Tri Nations (+video)