Noví trenéři reprezentace: Fatka a Michovský

17.8.2005 Přebírají tým před náročnou podzimní sezónou

Josef Fatka (vlevo) a Petr Michovský na vyhlášení ankety Ragbista roku 2004Josef Fatka (vlevo) a Petr Michovský na vyhlášení ankety Ragbista roku 2004
Josef Fatka (vlevo) a Petr Michovský na vyhlášení ankety Ragbista roku 2004

Novými trenéry českého národního týmu byli v pondělí 15. srpna jmenováni trenér Tatry Smíchov Josef Fatka a trenér mládeže v Říčanech Petr Michovský.

Oba jsou bývalými reprezentanty a jako trenéři přivedli svoje týmy k titulům mistrů republiky.

Josef Fatka se střídavě podílel na trénování národního týmu v uplynulých letech, kdy vypomáhal na soustředěních i při některých utkáních.

Petr Michovský byl jmenován reprezentačním trenérem již na podzim roku 2003, ovšem funkce se vzdal již v lednu 2004. Poté vyhrál s týmem Říčan mistrovský titul a začal se věnovat trénování říčanské mládeže.

Oba trenéři se přidávají k národnímu týmu, který se dokázal již tři roky udržet v elitní první divizi Mistrovství Evropy a příštím roce bude bojovat o postup na RWC 2007.

U týmu zůstane francouzský trenér Christian Galonnier, který sleduje české hráče hrající v zahraničí. Zatím není jasné, kdo bude realizačnímu týmu šéfovat.

Nové trenéry čeká již zpočátku mnoho práce se složením týmu na historicky nepochybně nejtěžší utkání reprezentace proti Waratahs a zejména na listopadové zápasy v rámci ME divize A s Ukrajinou a Ruskem.

Otazníky visí nad účastí mnoha reprezentantů, kteří jsou rozčarováni z přístupu vedení ČSRU k reprezentaci.


Program české reprezentace – podzim 2005

  • 8.10. Česká Republika – NSW Waratahs, přátelsky
  • 5.11. Ukrajina – Česká republika, ME Divize A
  • 12.11. Rusko – Česká republika, ME Divize A

 

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Noví trenéři reprezentace: Fatka a Michovský