Závěrečný turnaj Mladších žáků se v Zeleném údolí

5.6.2007

Každý ragbista by měl radost, kdyby zavítal v neděli na hřiště u Botiče. To připomínalo svým hemžením a usilovnou snahou mraveniště, spíše mravenišťátko a byly na něm dokonce zastoupeny různé živočišné druhy.

Nebývale silně byl zastoupen turnaj mladších žáků v neděli 3. 6. 2007, organizovaný RKP. Vypsány byly 3 kateogrie – přípravka; U11 a U13, do kterých se nakonec přihlásilo celkem 15 mužstev. Rozsah akce se stal generálkou na podzimní Pico Cup, který je naplánován na jeden den z víkendu 28. – 30. 9. 2007.

Přesto, že po ránu nebylo počasí úplně optimální a z oblohy, potažené čímsi šedavým, na nás občas pouštěli sprchu, hojná byla i účast rodičů. Nejpočetněji zastoupené Říčany si tentokrát přivezly i vlastní zásobovací vůz.

U9 (přípravka)

Tato kategorie byla tentokrát zastoupena pouze říčanskými družstvy. Medvědi, Orli, Žraloci a Tygři, povzbuzovaní trenéry i rodiči, odehráli turnaj a mezi sebou si rozdělili ceny. Podrost úřadujících mistrů a jeho četnost zaslouží ocenění.

U11 (starší přípravka) – RC Přelouč, RC Říčany (Lvi), RC Sparta a RKP

Čtyři zápasy v kategorii „vyšší“ přípravky čekaly každé ze zúčastněných mužstev. Domácí sehráli vyrovnaná utkání, po jedné výhře a dvou porážkách nakonec skočili čtvrtí.

Výsledky: Přelouč – RKP 3.1; Sparta – Říčany 0:2; Přelouč – Sparta 2:4; RKP – Říčany 0:2; Přelouč – Říčany 0:1 a Říčany – RKP 2:0.

Pořadí: 1. Říčany; 2. Sparta; 3. Přelouč a 4. RKP

U13 (mladší žáci) – RKP, RC Přelouč, RC Říčany, RC Praga, RC Sparta, RC Tatra, RC Sedlčany

Namáhavých 6 zápasů s celkovou hrací dobou 84 minut odehráli hráči v této kategorii, v některých případech i ve šňůrách 3 zápasů za sebou. Nejpočetněji zastoupená skupina, kde se po čase objevily zase téměř všechny pražské kluby a i když ne v plném počtu, přesto statečně se dostavivší ragbisté a ragbistky ze Sedlčan.

Vítězem se stal suverénně působící tým z Říčan, Hoši od Botiče po dvou vítězstvích v boji o 4. místo podlehli posílenému týmu Sedlčan a nakonec skončili pátí.

Poděkování patří všem účastníkům, organizátorům i těm co přišli pomoci.

Výsledky: Přelouč – RKP 0:2; Praga – Sparta 5:4; Říčany – Tatra 5:1; Sparta – Sedlčany 9:0; Přelouč – Praga 1:1; RKP – Sparta 1:5; Praga – Říčany 1:6; RKP – Tatra 5:0; Sparta – Tatra 3:1; Říčany – Sedlčany 11:0; Přelouč – Sparta 1:2; RKP – Říčany 0:7; Praga – Tatra 3:1; Sparta – Říčany 0:8; Tatra – Sedlčany 9:0; Přelouč – Říčany 0:7; Praga – Sedlčany 5:0; Přelouč – Tatra 2:4; RKP – Sedlčany 1:2; RKP - Praga 0:2 a Přelouč – Sedlčany 2:5.

Pořadí: 1. RC Říčany; 2. RC Praga; 3. RC Sparta; 4. RC Tatra; 5. RKP; 6. RC Přelouč; 7. RC Sedlčany

 

 

petrovice.rugby.cz

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > U13 - Mladší žáci > Závěrečný turnaj Mladších žáků se v Zeleném údolí

právě se děje

soutěže

 načítám...