22.4.2004 V dramatickém finále padlo rekordních 70 bodů

Saleský zadák Jason Robinson v akciSaleský zadák Jason Robinson v akci
Saleský zadák Jason Robinson v akci
Joe Shaw pokládá pětku NewcastluJoe Shaw pokládá pětku Newcastlu
Joe Shaw pokládá pětku Newcastlu

Téměř padesát tisíc diváků na Twickenhamu vidělo ve finále Anglického poháru vyrovnaný boj Newcastlu se Salem, který skončil vítězstvím 37:33 prvně jmenovaného klubu. Výhra posunula Newcastle Falcons pro příští sezonu do pohárové Evropy.
Pozn. Za Sale hrál v roce 1998 a 1999 český reprezentant Macháček.

Diváci, kteří se vydali na Twickenham, museli být se zápasem spokojeni: ani jedno mužstvo nemělo jednoznačnou převahu a velkolepá podívaná trvala až do poslední minuty.

Sale se naposledy ujal vedení čtyři minuty před koncem zápasu, když kapitán Falcons Hugh Vyvyan úspěšným zabráněním odkopu Sharks vybídl Phila Dowsona k vítězné pětce, která otevřela cestu ke druhému vítězství Newcatlu v Anglickém poháru během posledních čtyř let.

Kromě sedmi pětek byly k vidění i bezchybné kopy obou útokových spojek, navzdory silnému větru, velkým vzdálenostem a ostrým úhlům, z nichž byly prováděny. Kopáč Newcastlu David Walder zaznamenal 17 bodů a pozadu nezůstal ani jeho protějšek Charlie Hodgson s 18 body.

Pro Newcastle, který se stejně jako Sale pohybuje v dolní části ligy, znamená sobotní výhra účast v Evropském poháru v příští sezoně.

Pětkově otevřel zápas v sedmé minutě rváček Newcastlu Warren Britz, za dalších sedm minut ale kontrovalo pětkou křídlo Sharks Steve Hanley. Přestože měli ke konci prvního poločasu více ze hry Falcons, do druhého dějství vstupoval s tříbodovým náskokem Sale, když Hodgson proměnil TK po sedmdesátimetrovém úniku reprezentačního zadáka Jasona Robinsna.

Druhý poločas začal pětkami obou mužstev. Nejdříve dostal Newcastle do vedení Vyvyan, už za tři minuty otočilo skore ve prospěch Sharks křídlo Mark Cueto. Situace se opakovala po pětce zadáka Newcastlu Joea Shawa, po níž následovalo pět bodů tříčtvrtky Chrise Mayora. Po sérii bezchybných TK přišla v závěru vítězná pětka Dowsona.