Neproškolený trenér může klubu přivodit velké finanční problémy

18.1.2012

Podle Martina Kafky, sportovního ředitele ČSRU, hrozí klubům vysoké finanční problémy, pokud nechají trénovat neproškolené trenéry. Jejich činnost totiž není pokryta novými pojistkami ČSTV.

ČSTV nově uzavřela smlouvy s pojišťovnou Kooperativa. Tyto smlouvy o úrazovém pojištění a pojištění odpovědnosti za činnost trenérů platí již na tento kalendářní rok.

Česká rugbyová unie oslovila Pavla Kvasničku z ČSTV, který je zodpovědný za výklad této smlouvy. Otázka zněla, zda tato pojistka kryje všechny trenéry, a výslovně ty, kteří trénují.

Kvasnička odpověděl, že ".. tato pojistka se vztahuje pouze a jen na kvalifikované trenéry, tedy trenéry s licencí. Trenéři bez jakékoli licence nesou náklady sami. Existuje pouze jediná výjimka. Tou je pomáhající "trenér" bez licence, který pouze pomáhá během tréninkové jednotky kvalifikovanému trenérovi, který fyzicky vede tento trénink."

Prosíme, berte tuto informace vážně, aby nějaký trenér bez kvalifikace nemusel, byť v dobré víře, platit doslova miliony. Viz tyto přílohy:

Soubor:pojisteni_odpovednosti2012.pdfPopis:

Soubor:urazove_pojisteni-2012.pdfPopis:

foto: Pavel Slavíček
foto: Pavel Slavíček

Ragby CZ > Neproškolený trenér může klubu přivodit velké finanční problémy