Neil de Kock

27.7.2003 Profil hráče, který se vrací do týmu Springboks

Jihoafričan Neil de Kock debutoval v prestižním Currie Cupu v týmu Western Province o minulém víkendu. Zničehonic se však tato odvážná mlýnovka objevuje opět v nominaci kouče Rudolfa Straeuliho pro zápas Tri-Nations.

De Kock byl v pondělí povolán aby se přidal k národnímu týmu poté, co byl nevysvětlitelně ignorován trenéram Straeulim v této sezóně navzdory tomu že utrpěl zranění žebra během evropského tourné na konci roku 2002. ,,Vždycky jsem tvrdil, že je to zábavná hra“ řekl De Kock. ,,Jistě jsem nečekal, že budu povolán a jsem velmi šťastný. Ale stále jsou zde dvě jiné nlýnovky v sestavě a stále mám před sebou dlouhou cestu než budu v základní sestavě. 24-letý De Kock zakládá svou hru na velmi jednoduchém způsobu hry.

V nahrávání, obraně i v kopání je výjímečně dobrý. Debutoval v roce 2001 proti Itálii, ale do tohoto dne v Port Elisabeth vyhrál 5 čepic (rozuměj zápasů za národní tým, pozn. překl. - díky T.Tůmovi). Převážnou část roku 2001 zahříval lavičku pro Van der Westhuisena. Předešlá mlýnovka Griffon podstoupil operaci kotníku na konci roku 2001, takže vynechal i Super 12 v roce 2002.

Koncem Tri-Nation byl masivní skládkou od Francouze Imanola Harinordoquyije donucen předčasně ukončit sezonu 2002. ,,Činy mluví hlasitěji než slova - pouze se tam chci dostat a ukázat co ve mně je,“ řekl De Kock. ,,Původně jsem byl rozčarován že jsem chyběl ve výběru. Vždy jsem byl optimista a nikdy jsem o sobě nepochyboval,“ řekl De Kock.

De Kock hledí dopředu na jeho první zápas v roli kapitána týmu Western Province v turnaji Currie Cup. Věří, že je v dobré formě, hrál v v týmu Jižní Afriky proti Argentině a Namibii v červnu a tvrdě na sobě pracoval. ,,Rád bych si myslel že jsem připraven, ale v této fázi vše co chci je hrát,“ řekl De Kock.

právě se děje

soutěže

 načítám...