Navažme na dobrou práci

5.3.2004 Slovo prezidenta ČSRU

Do odvetných zápasů Mistrovství Evropy FIRA-AER 2004 skupiny A, jdeme všichni optimisticky naladěni. Máme stále v živé paměti velkolepý úspěch Světového poháru v Austrálii, který byl nejlepší propagací našehosportu.Výborné výkony zúčastněných mužstev, napětí do posledního hvizdu, úžasná atmosféra nabitých stadionů, ale hlavně smysl pro fair-play všech aktérů jak na hřišti, tak na tribunách, přesvědčily řadu členů Olympijského výboru o tom, že tento sport opravdových chlapů patří na Olympijské hry.Uvažuje se, že by měl být zařazen na OH v roce 2008 v Pekingu, jako 28. sport.

Dalším důvodem pro náš optimismus jsou velmi dobré výkony našeho reprezentačního mužstva v ME v loňském roce. Cenná vítězství nad Španělskem na jejich půdě a doma s Ruskem, nás po prvním kole řadí na 4.místo naši skupiny, ale hlavně mezi evropskou elitu.Věřím, že naši hráči zopakují své bojovné nasazení, kterým hýřili v loňském roce a zaznamenají opět cenná vítězství, která nám zaručí další účast v této skupině. A rovněž výhodné nasazení do kvalifikačních utkání o Světový pohár v roce 2007 ve Francii. Naše reprezentace do těchto zápasů zasáhne již v roce 2005 a těžká utkání ve skupině A jsou tou nejlepší přípravou na úspěšné vystoupení v kvalifikaci.

Utkání s výbornými Portugalci, kteřívedou naši skupinu a také se silnými Španěly budou nejlepší prověrkou. Věřím, že všichni příznivci vytvoří našim hráčům opravdové domácí prostředí, které jim pomůže k co nejlepším výkonům. Uvidíme zajisté výkony, které odpovídají našemu umístění v evropské špičce. Vezměme si příklad ze Světového poháru, kde se ukázalo,že takovou atmosféru nemá žádný jiný sport. Podpořme naše reprezentanty, rozhodně si to zaslouží.

Za to,že se můžeme s optimismem těšit na zápasy ME, vděčíme zejména strategii(podpoře) Komerční banky, našeho generálního partnera, v čele s generálním ředitelem panem Alexisem Juanem. Jejich strategie je podobně jako v ragby založena na týmovém duchu, schopnosti překonávat překážky, síle skupiny, v níž každý člen přispívá ke společnému cíli. Nebýt jejich účinné podpory, nikdy bychom nedosáhli takových úspěchů a za to jim jménem celé naší unie upřímně děkuji.

Na jaře nás čeká ještě řada akcí, které, jak doufám, budou dobrou propagací ragby u nás, a přinesou nám také řadu úspěchů na mezinárodním poli Naši junioři budou startovat na Mistrovství Evropy v Itálii ve skupině 3 a měli by dokázat, že také oni chtějí patřit do evropské špičky.

Reprezentace 7-ček se opět zúčastní Turnajů evropského okruhu v Polsku a Chorvatsku a musí si dát jasný cíl, kvalifikovat se do finále, které se koná na Mallorce.

Také naše ženy chtějí uspět na 2.ročníku MS o 7 hráčkách. Čekají nás finálové boje v Mistrovství ČR ve všech kategoriích. Ale zejména ten nejdůležitější krok, úspěšně nastartovat náročné úkoly Strategického plánu rozvoje mládežnické základny.Jen když se do jeho realizace zapojí opravdu všichni,opakuji všichni, pak jej budeme schopni plnit a zastavit tak hlubokou krizi mládežnického ragby.

Věřím Vám a spoléhám na Vás na všechny!

Eduard Krützner

Ragby CZ > Navažme na dobrou práci