Na Slovensku se hrála liga po 44 letech

11.9.2006 Slovan Bratislava vstoupil do maďarské ligy

Slovan - Budapest BulldogokSlovan - Budapest Bulldogok
Slovan - Budapest Bulldogok

Po dlouhých 44 letech se hrál na Slovensku ligový zápas. Tým 1. RC Slovan Bratislava, který začal hrát maďarskou extraligu, přivítal doma Battai Bulldogok Rögby Klub. Tento tým patří mezi nejsilnější společně s Estergomi Vitézek Rugby (7-násobný mistr Maďarska), s kterým Slovan hrál předminulý víkend a vysoko prohrál 76:12.

Zápas monitorovala policie, kvůli napjatějším slovensko - maďarským vztahům.

Zápas začal lehkých náporem maďarského týmu, když v 10 minutě asi 130 kilový rojníci postupně dotlačili první pětku v zápase. Hra maďarského týmu (na úrovni naší 1. ligy) byla stereotypní, hráli většinou tzv. protlačovanou jak v mlýnech tak autech. Přesto položili ještě 2 pětky.

Kopáč se v první půli netrefil. Velice pohlednou akci ale předvedli "belasi", když domácí hráč utekl všem přes půlku hřiště.

Ve druhé půli hrál maďarský tým z předměstí Budapeště Bulldogok trošku více do útoku, když třičtvrtky se snažili bourat útočníky Slovanu a zakládat nové otevřené mouly. Hosté přidali ještě 2 pětky i s následným prokopnutím. Zápas nakonec skončil vítězstvím maďarského týmu 29:5 (15:5).

Slovan složený i z hráčů české a francouzské národnosti v nejvyšší maďarské soutěži zatím sbírá jen zkušenosti. Hráči technickou a taktickou nevyzrálost nahrazují bojovností, ale myslím si, že vítězství se jistě brzy dočkají. Příležitost bude již tento víkend, kdy doma hostí Fehervár.

Zápas vidělo asi 100 diváků a 20 policistů.