Na severu Moravy vrcholí příprava

23.3.2005 RC HAVÍŘOV - JUVENIA KRAKOV 15:25

V sobotu Havířov přivítá doma Spartu V sobotu Havířov přivítá doma Spartu
V sobotu Havířov přivítá doma Spartu

V první variantě plánu přípravných zápasů před začátkem extraligy to vypadalo na tři střetnutí, z toho měla být dokonce dvě proti těžkým zahraničním soupeřům - Krakovu a Pwllheli. Nakonec je trenér Radek Kloda rád, že se hrálo alespoň jedno utkání. Více toho letošní zima nedovolila.

Na umělém trávníku vítkovického stadionu dnes nastoupil tým Havířova proti Juvenii Krakov se čtyřmi juniory - Vladanem Jurišem na mlýnovce, Ondrou Benčíkem na zadáku, Martinem Lištvanem na mlynáři a Martinem Čmielem na křídle, zahrál si v útočné řadě s otcem Romanem.

V roji se objevili Vláďa Devátý, ten po roční přestávce, a Štefan Murár, ten zase po delším tréninkovém výpadku. Nehráli Tomáš Kusý, Aleš Kloda, Pavel Střaslička, Jirka Hanák, Luboš Dýrr a nehráli ani hostující ostravští hráči Kamil Vrubl a Petr Brzoska.

Utkání samotné bylo docela pohledné, hrálo se rychle a dynamicky, technických chyb bylo na obou stranách zhruba stejně, hráči Juvenie však hráli dost nečistě ve skrumážích na zemi, často míč zalehávali. V úvodu měla Juvenia více ze hry, během první desetiminutovky utkání dvakrát využila našich chyb a nepřesností v rozehrávce a dvakrát prošla skrz levou stranu našeho útoku k vedení 10:0.

Pak snížil Tomáš Rapant po razantním průniku a Martinovi Čmielovi unikla jistá pětka, když mu při kontaktu se soupeřem vypadl míč. Martin se nakonec pětky dočkal, po mlýnu před brankovištěm Juvenie ho perfektní přihrávkou uvolnil Jarda Tomčík a Martin srovnal na 10:10. Zhruba ve 30.min. hosté kopali trestný kop do autu, aut před naším brankovištěm vyhráli a jejich útokovka prorazila naši obranu – 10:15. Pak se dlouho nedělo nic pozoruhodného, až v samém závěru vyrovnal Patrik Kovács po průniku středem, pak Jarda Tomčík odkopával pod tlakem těsně před nabíhajícím hráčem Juvenie, ten mu kop srazil a přiklepl na 15:20 a těsně před koncem Juvenia dvakrát po sobě rychle rozehrála TK a prošla naší rozhozenou obranou – 15:25.

Umělá tráva budovaného tréninkového atletického hřiště je velmi kvalitní a ukazuje se, že každý trénink na tomto povrchu znamená efektivně vynaložené prostředky. Jen osvětlení je značně slabší, než na jaké jsme zvyklí z našeho hřiště a mělo podíl na řadě technických chyb v utkání – v některých momentech je míč skutečně špatně vidět.

(man)

zdroj: web RC Havířov

Ragby CZ > Na severu Moravy vrcholí příprava